5+1 tipov, ako priniesť viac škandinávskeho štýlu do vašej domác

5+1 tipov, ako priniesť viac škandinávskeho štýlu do vašej domác

škandinávsky štýl bývania

03.02.2022 | PoctiveSEO.sk | mdekor.cz

Škandinávsky interiérový dizajn či už ste ho videli v rôznych časopisoch, na blogoch alebo v obyvacke vašich priateľov, je stále veľmi populárny. Vyznačuje sa minimalizmom, jednoduchosťou a funkčnosťou. Taktiež zahŕňa použitie prírodných materiálov, je ovplyvnený spätosťou s prírodou a sústreďuje sa na jednoduchý, ale pôsobivý spôsob, ako pridať jednoduchý no elegantný dizajn interiéru.

 

Chcete aj vy priniesť tento severský štýl do vašej domácnosti? Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi a vytvorte si krásnu, praktickú a zároveň udržateľnú domácnosť.

 

Osvetlenie je kľúčové

Keďže severské krajiny majú iba niekoľko hodín denného svetla a ľudia trávia oveľa viac času vo vnútri, osvetlenie je základ škandinávskej domácnosti. Preto je dôležité zadovážiť si niekoľko druhov osvetlenia na to, aby ste sa cítili príjemne.

 

Nevyhnutnosťou sú aj sviečky, ktoré dodajú miestnosti ešte viac útulnosti. Na vaše okenné parapety si môžete vystaviť aj originálne svietniky.

 

Forma a funkčnosť

Pokiaľ ide o použitie nábytku, mali by byť v čistých líniách. Stoly, stoličky, pohovky a zvyšok dekorácií by mali mať moderný nádych a zároveň by mali inovatívne a funkčne využiť priestor. V škandinávskom interiéri je preto bežné vidieť nástenné police a úložné priestory, ktoré sú jednoduché, praktické a zároveň môžu slúžiť aj ako dizajnový doplnok.

 

Jednoduché dekoratívne prvky a akcenty

 

Ako sme spomínali škandinávsky dizajn je o jednoduchosti. Preto pokiaľ ide o zdobenie domácnosti, vyberajte si skôr dekorácie v škandinávskom štýle, ktoré majú jednoduchý vzhľad. Ozdobiť stôl si môžete elegantnými keramickými vázami, ak chcete dodať textúru a jemnú farbu, ozdobte si pohovky a kreslá prikrývkami a vankúšmi, ktoré majú jednoduché potlače.

 

Čerstvé kvety a rastliny

Na prepojenie vonkajšieho a vnútorného prostredia do škandinávskej domácnosti je dôležité zahrnúť aj živé prvky v podobe izbových rastlin a čerstvých kvetov.

 

Tip: Viete, ako aranžovať kvety v domácnosti?

 

Neutrálne farby

Tento štýl spája konkrétna farebná paleta, ktorá zahŕňa odtiene šedej, bielej, hnedej a čiernej. Takže pri zariaďovaní sa zamerajte na použitie týchto neutrálnych farieb, aby ste vytvorili čistý a upokojujúci efekt. Pridať môžete aj farebné odtiene zelenej alebo jemnej ružovej.

 

V typickom škandinávskom byte sú steny často biele, aby nábytok a dekoratívne kusy vynikli a zároveň miestnosti dodali viac priestoru a svetla. 

 

Doplnky z teplých textílií

Škandinávia má je známa pre svoje podnebie s nízkymi teplotami. Preto je použitie teplých textílií typické pre škandinávsky bytový štýl. Či už sú to prehozy a koberce, ktoré sú vyrobené z vlny, kože alebo mohéru, alebo vankúše a deky, doplnky s teplými textíliami sú skvelým spôsobom, ako urobiť domácnosť útulnejšou, najmä v zime.

 

Tip: Viete na čo dbať pri výbere zrkadla?

 

Tip na záver

Jednou z najdôležitejších charakteristík škandinávskeho štýlu je zabezpečiť, aby bol priestor dobre využitý a bez zbytočného neporiadku. Čo sa týka nábytku a dekorácií a toho, aby vaša domácnosť vyzerala menej preplnená, držte sa hesla „Menej je viac“.

 

Dominika Blchová, SEO služby a copywriting 

Photo by Vecislavas Popa from Pexels
Obrázok od janbrokes z Pixabay

Hodnotenie

5+1 tipov, ako priniesť viac škandinávskeho štýlu do vašej domác
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma