Ako môže jedno klamstvo ovplyvniť tvoju prácu?

Ako môže jedno klamstvo ovplyvniť tvoju prácu?

Lož má ďalekosiahle následky a niekedy nestačí ospravedlnenie

09.10.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Klamať sa nemá! To nás učili už ako malé deti, tak prečo by sme to mali robiť ako dospelí. O to horšie sa klamstvo akceptuje v práci. Ospravedlniť sa nie je všetko a jedno klamstvo ti môže skaziť celú kariéru.

Toto je niekoľko dôvodov, prečo sa neoplatí klamať v práci:

 

 

Musíš v klamstve pokračovať

To, že si napríklad zaklamal v životopise o tvojej jazykovej úrovni sa s tebou bude ťahať minimálne celý pohovor. Horšie je to je, ak sa na aktuálnu pozíciu aj dostaneš. Nemusí to byť iba jazykmi, povedzme program alebo skúsenosť. Ak už raz začneš klamať budeš musieť pokračovať.

 

Koniec je pohovor

Tvrdiť, že ovládaš niečo o čom si možno ani nepočul je skutočne hlúpe. Každopádne, ľudia klamú z rôznych dôvodov – či si chcú iba finančne prilepšiť alebo dostať lepšiu pozíciu, alebo sa jednoducho nadhodnotia. Klamstvo však z žiadnom prípade nie je v práci dobre prijímané. Hlavne ak s ním začneš už v životopise, je možné, že ti na to prídu už na pohovore.

 

Zničíš si možnosť pracovať v podobnom odbore

Väčšina firiem postupuje pri prijatí nováčika rovnako – teda overí si jeho minulosť, to kde pracoval, pýta sa na jeho hodnotenie a podobne.

O prácu kvôli klamstvu, samozrejme, môžeš prísť a ak budeš chcieť pracovať v podobnom zamestnaní tvoje recenzie nemusia byť predstavené v pozitívnom zmysle.

 

 

Klamstvo v životopise alebo klamanie priamo o svojich schopnostiach a vzdelaní nikdy nie je na nič dobré. Buď sa ti to vypomstí priamo na pohovore alebo postupne tlakom a stresom na pracovisku. Nech je dôvodom pre tvoje klamstvo čokoľvek, vždy to dopadne rovnako.

 

Celý článok nájdeš na Brigada.sk.

Hodnotenie

Ako môže jedno klamstvo ovplyvniť tvoju prácu?
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma