Ako napísať úspešný životopis ?

Ako napísať úspešný životopis ?

Životopis je kľúčovým dokumentom pri hľadaní zamestnania. A preto je veľmi dôležité venovať mu dostatočnú popzornosť.

12.03.2024 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Životopis, často označovaný ako CV alebo Curriculum Vitae, je nevyhnutným nástrojom pri hľadaní zamestnania. Jeho obsah je dôležitý pretože vytvára prvý dojem na potenciálnych zamestnávateľov. My vám poskytneme kľúčové body, čo by mal obsahovať úspešný životopis.

 

Kontaktné údaje

Životopis začnite celým menom, titulom, aktuálnou adresou, telefónnym číslom a e-mailom. Ak je to relevantné, pridajte aj informáciu a svojich sociálnych sieťach.

 

Vzdelanie

Uveďte vzdelanie v chronologickom poradí s názvom školy, dátumami absolvovania a dosiahnutým stupňom vášho vzdelania. V životopise je vítané uvádzať aj odbor alebo špecializáciu.

 

Pracovné skúsenosti

Ide o jednu z najdôležitejších častí životopisu preto podrobne popíšte predchádzajúce pracovné skúsenosti v chronologickom poradí. Uveďte názov spoločnosti, dátumy zamestnania a stručný popis povinností.

 

Schopnosti a kvalifikácia

Zhrňte relevantné schopnosti, certifikáty a kompetencie pre danú pozíciu. Nezabudnite uviesť úroveň ovládania jazykov a technické zručnosti.

 

Dodatočné informácie

Na záver je vítané pridať záľuby, silné stránky, dobrovoľníctvo alebo účasť na konferenciách, aby ste o sebe poskytli komplexnejší obraz.

 

Váš životopis je váš kľúčový dokument, preto dávajte pozor na detaily. Týmito kľúčovými bodmi zvýšite svoje šance na úspech pri získavaní požadovanej pracovnej pozície.

Hodnotenie

Ako napísať úspešný životopis ?
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma