Chystáte sa zatepľovať dom?

Chystáte sa zatepľovať dom?

Viete aké existujú možnosti a dostupné materiály?

27.03.2021 | PoctiveSEO.sk | www.fukaneizolacie.com

Zateplenie domu už nie je nič výnimočné, práve naopak už je to niečo ako nepísané pravidlo pri výstavbe domu, pretože zvyšuje domácu pohodu. Výrobcovia stále prinášajú nové alternatívy pre aplikáciu izolácie, taktiež pribúdajú materiály a tak už nie je vôbec jednoduché si vybrať medzi toľkými možnosťami. 

 

Prečo zatepľovať? 

 

Najčastejší dôvod pre zatepľovanie, je všeobecne známy. Vďaka zateplenému domu sme schopní zregulovať tepelné straty v zime. Avšak zateplenie fasády, nám zabezpečí ochranu interiéru pred zvýšenou tepelnou záťažou, ktorá prichádza v lete.

 

 

Zateplenie domu taktiež predĺži jeho životnosť a to platí rovnako v prípade, že si vyberieme fúkanú izoláciu, ako keď sa rozhodneme pre zateplenie napríklad polystyrénom.  Netreba zabúdať, že izolácie nám môžu taktiež zabezpečiť akustickú pohodu, čiže to môže pomôcť zvýšiť kvalitu bývania. 

 

Výber izolácie 

 

Aby sme si vedeli správne vybrať izoláciu, mali by sme poznať vlastnosti materiálu. Každá jedna stavba je iná, čiže má aj odlišné požiadavky. Nemôžeme teda jednoznačne povedať, ktorá izolácia je najlepšia, pre akú budovu. Taktiež je možné, že na zateplenie stropu, použijeme iný druh izolácie ako na zvyšok budovy.

 

Najpoužívanejšie druhy izolácie

Drevovláknitá izolácia

Minerálna vlna

Polystyrén

Penový polyuretán

Fenolová pena

Penové sklo 

Konope

Ovčia vlna

 

Pokiaľ sa však rozhodneme zatepliť dom, mali by sme všetko od výberu izolácie, po samotnú aplikáciu, riešiť s niekým, kto s tým má skúsenosti. Pokiaľ nám to bude robiť nejaký laik je síce možné, že to bude lacnejšie no nezaručí nám to kvalitu, ktorú si v prípade že zatepľujeme dom chceme dopriať.

 

 

V konečnom dôsledku by sme radi podotkli, že zateplenie domu je skutočne dobrá investícia, ktorá sa skôr či neskôr vyplatí. 

Zateplenie domu
Domáca pohoda so zatepleným domom

Hodnotenie

Chystáte sa zatepľovať dom?
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma