Čo ovplyvňujú očakávania mladých ľudí voči zamestnaniu?

Čo ovplyvňujú očakávania mladých ľudí voči zamestnaniu?

Mladá generácia zamestnancov, postupne preberá kontrolu nad pracovným trhom. Ako si ich získať a udržať?

30.04.2024 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Mladí zamestnanci, označovaní tiež ako "Generácia Z" alebo "Millennials", postupne prevzali riadenie pracovného trhu. S ich príchodom sa menia aj očakávania v oblasti zamestnania a pracovného života. Narastajúci dôraz na flexibilitu, technológie a hodnoty spoločenskej zodpovednosti formuje to, čo mladí ľudia očakávajú vo svojich pracovných skúsenostiach.

 

Zodpovednosť voči spoločnosti

Mladí jednotlivci prejavujú stále väčší záujem o spoločenskú zodpovednosť a udržateľnosť vo svojom pracovnom prostredí. Pre nich už nie je len to, čo robia v práci, ale aj to, ako ich zamestnávateľ prispieva k spoločnosti a ochrane životného prostredia. Zamestnávatelia, ktorí sa aktívne angažujú v udržateľných riešeniach a podporujú dobrovoľnícke aktivity, budú pravdepodobne atraktívnejší pre mladých zamestnancov. Títo mladí jednotlivci hľadajú zamestnávateľov, ktorí zdieľajú ich hodnoty a aktívne sa angažujú v pozitívnych iniciatívach voči spoločnosti a životnému prostrediu.

 

Nakoniec, očakávania mladých zamestnancov sa menia v súlade so zmenami v technológii a spoločnosti. Zamestnávatelia, ktorí sa prispôsobujú potrebám Generácie Z, budú mať väčšiu šancu získať a udržať si mladých talentovaných jedincov vo svojich organizáciách.

Hodnotenie

Čo ovplyvňujú očakávania mladých ľudí voči zamestnaniu?
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma