Prečo by ste mali mať pravidelný teambuilding

Prečo by ste mali mať pravidelný teambuilding

Doprajte svojim zamestnancom zábavu a oddych a oni sa vám odmenia svojou dobre odvedenou prácou

07.04.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Teambuilding je označenie pre rôzne typy aktivít, ktoré sa vykonávajú v rámci pracovného kolektívu. Voľba správnej teambuildingovej aktivity bude záležať iba od vás a vašich kolegov. 

 

Prečo by ste s teambuildingom mali začať už dnes? 

 

Pomáha vo formovaní vzťahoch na pracovisku 

Sú vaši zamestnanci izolovaní, nerozprávajú sa spolu a nepôsobia ako tím? Teambuilding vie naraviť všetky tri veci. Najľahšou cestou, ako môžete podporiť tvorbu nových pracovných vzťahov je teambuilding. Pri pravidelnej aktivite sa môžu kolegovia lepšie spoznávať, navzájom lepšie komunikovať a prehlbovať svoje pracovné vzťahy.

 

Podporuje tímového ducha

Niektoré tembuildingové aktivity môžu byť zamerané priamo na prácu v tíme. Vaši zamestnanci sa pomocou nich môžu naučiť, akých kolegov majú a v čom si naozaj rozumejú a ako sa dopĺňajú. Na pracovisku neobjavia iba kamarátov, ale aj skvelého partnera do tímu!

 

Objavíte to, čo ste ani nevedeli 

Čím lepšie začnete spoznávať svojich kolegov, tým viac vecí o nich zistíte. Vedeli ste, kto z vášho kolektívu je rodený líder? Alebo komu to neskutočne logicky myslí a ten, ktorý má neuveriteľnú imagináciu? Kto vie kolektív motivovať? 

Všetky najlepšie vlastnosti môžete z kolegov vyčítať priamo počas teambuildingu.

 

Vytvára pohodovú a príjemnú atmosféru na pracovisku

Teambuiling je zmena, ktorá je potrebná pri každom stereotypnom alebo stresujúcom zamestnaní. Vie stmeliť, ale zato aj vylepšiť vzťahy na pracovisku a vyhnať všetku negativitu. Pri teambuildingu sa môžu kolegovia spoznať v úplne novom svetle a prehodnotiť svoje názory. Pracovné prostredie už viac nemusí byť iba nudným alebo cudzím, naopak, priateľským a príjemným.

 

Zabavte sa so svojimi zamestnancami 

Zamestnávatelia, zabavte a rozprávajte sa so svojimi zamestnancami. Teambuildign tu nie je iba pre nich, ale aj šéfovia sa môžu uvoľniť, ukázať, že si svojich zamestnancov vážia a radi si ich vypočujú. 

Nezabudnite sa zabaviť tak, aby aktivita, ktorú pre teambuilding zvolíte nemala úžitok iba pre prácu, ale aj samotných zamestnancov. Niekoho baví šport, iného konferencia o odbore, v ktorom robíte. Súhlas väčšiny je veľmi podstatný pre to, aby si z teambuildingu mali naozaj všetci úžitok. 

Hodnotenie

Prečo by ste mali mať pravidelný teambuilding
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma