Stredoškoláci: Ísť na vysokú školu alebo do zamestnania?

Stredoškoláci: Ísť na vysokú školu alebo do zamestnania?

Oplatí sa ísť na vysokú alebo sa vzdelávať doma?

24.03.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Dnešná doba disponuje radou vzdelávacích a rekvalifikačných programov. Čoraz častejšie čerství absolventi strednej školy napokon rieši otázku, či sa vôbec oplatí ísť na vysokú školu, alebo sa radšej riadne zamestnať a venovať sa vzdelávaniu online pomocou kurzov. 

 

Rozhodnutie nemusí byť iba čierne alebo biele 

Môžeš si zvoliť zlatú strednú cestu a dať si rok (možno viac) voľna. Nájsť si v tomto období aspoň brigádu a spoznávať svet okolo seba. Objavovať nové inšpirácie pre štúdium, rozvíjať svoj talent a hľadať nové ambície. 

 

Táto pauza medzi strednou a vysokou školou pomôže najmä tým, čo si nie sú úplne istí, či chcú pokračovať alebo čo chcú študovať na vysokej škole. 

 

Zvoľ si možnosť, ktorá ti bude najviac vyhovovať

Hľadaj si vysokú školu podľa svojich nárokov - podľa odboru , kvality výučby a dostupných vzdelávacích programov, ktoré ti môžu dať nové skúsenosti a prax. Nedaj sa extrémne ovplyvniť svojimi kamarátmi alebo rodičmi, ale choď za tým, čo ťa naozaj zaujíma. 

 

Momentálne najpopulárnejšími odbormi sú: doprava, ekonómia, manažment, filozofia, právo, informatika, medicína, pedagogika, teológia, stavebníctvo a strojárstvo. 

 

Niekomu netreba školu, stačí mu laptop

Keďže je dnes internet dostupný skoro všetkým, je veľmi jednoduché vzdelávať sa pokojne aj v pohodlí domova. Na niektoré odbory totiž nie je potrebné mať ukončenú vysokú školu, sú to napríklad zamestnania, ako:

Barista

Čašník / kuchár

Fotograf

Tréner

Elektrikár

Wellness pracovník 

Obchodný zástupca

 

Online kurzy, seminárem workshopy alebo poriadna brigáda, kde si dokonca aj zarobíš. To všetko ti môže priniesť nové vedomosti a skúsenosti, aby si mohol nájsť vhodné zamestnanie. 

Hodnotenie

Stredoškoláci: Ísť na vysokú školu alebo do zamestnania?
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma