4 otázky, ktoré vám pomôžu pri voľbe zamestnania

4 otázky, ktoré vám pomôžu pri voľbe zamestnania

Jednoduché otázky, ktoré vám uľahčia voľbu kariérneho smerovania

19.09.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Hľadanie práce vie byť pre všetkých veľmi vyčerpávajúce a hlavne časovo náročné. O to ťažšie je, ak človek nevie, aké zamestnanie, by sa mu mohlo hodiť a ktoré by ho naozaj bavilo. Nasledujúce otázky by vám mohli pomôcť

 

Aká ste povaha a aké sú vaše koníčky? 

Najdôležitejšie je poznať svoje osobnostné črty. Prezradia napríklad o tom, či chcete pracovať radšej samostatne, alebo uprednostňujete veľkú spoločnosť a kolektív.  Na internete nájdete mnoho testov, ktoré vám s tým vedia pomôcť. 

Koníčky prezradia zase niečo viac o vašom talente a zručnostiach, ktoré by sa mohli v zamestnaní hodiť. 

 

Bude vás práca napĺňať? 

Každá práca má svoju náplň. Netreba sa pozerať iba na nadpis a odmenu, ale zobrať do úvahy podstatné informácie, čím je popis práce a požiadavky zamestnávateľa na nového zamestnanca. 

Každá práca prináša niečo nové, ak viete, že hlavná náplň práce je šitá presne pre vás, určite si osvojíte aj ostatné požiadavky a nové veci, ktoré na váš čakajú. 

 

Je výplata dostatočná? 

Trh práce sa neustále mení, teda trendy sa menia. Vaša práca snov môže byť dostupná, ale nemusí byť dostatočne zaplatená, čo potom? Je treba hľadať kompromis a sledovať, aké ponuky prác sú populárne a dobre zaplatené. 

Majte prehľad v svojich výdavkoch, aby ste vedeli, aký plat budete potrebovať. 

 

Splní práca moje očakávania?

Každý má v práci iné ciele, niekomu ide o to, aby si proste našiel teplé, stabilné miesto, niekto môže vyžadovať od práce neustále posuny vpred. Preto ej veľmi dôležité oboznámiť sa s tým, čo práca so sebou prináša a či bude vedieť splniť vaše očakávania, sny a ciele. 

 

Brigády sú skvelou cestou, ako sa oboznámiť s viacerými pracovnými odvetviami, možnosť ako sa naučiť niečo nové alebo sa rekvalifikovať. Sú otvorené úplne všetkým, čo ešte stále nevedia, čo presne chcú robiť, alebo chcú zmeniť prácu. Nielen študenti môžu brigádovať, sú to aj rodičia na materskej, seniori, nezamestnaní a dokonca aj zamestnaní. Možností je kopec a čakajú iba na vás.

Hodnotenie

4 otázky, ktoré vám pomôžu pri voľbe zamestnania
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma