Ako sa správne pripraviť do nového dňa?

Ako sa správne pripraviť do nového dňa?

Ranná rutina, ktorá ti môže zlepšiť ráno

06.09.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Ráno, najmä počas pracovného týždňa, mnoho ľudí charakterizuje ako najnáročnejšiu a najťažšiu časť dňa. Vstať z mäkkučkej, teplej postele, rozhýbať sa a ponáhľať sa do práce alebo školy, to všetko nie je moc príjemné. Preto je dôležité vytvoriť si svoju rannú rutinu, ktorá zaistí, že ráno prebehne hladko, pozitívne a budeš pripravený do nového dňa. 

 

Pravidelný, kvalitný spánok

Udržiavať pravidelný, 8-hodinový spánok je niekedy náročné a nedá sa to vždy. Je to však veľmi dôležité a táto dĺžka spánku sa odporúča najmä preto, lebo je to ideálny čas na riadnu regeneráciu a odpočinok celého tela a mysle. Posnažiť sa dodržiavať ho by bolo na mieste, aby si bol na druhý deň čerstvý a pripravený na celý deň. 

 

Predtým, ako pôjdeš spať, vypni všetku elektroniku, ktorá by mohla tvoj spánok narušiť. Miesto mobilu si do postele vezmi radšej knihu a šálku čaju bez kofeínu. Nezabudni si správne nastaviť budík. 

 

Vstávanie z postele zbytočne nenaťahuj 

Ráno zazvoní budík a čo urobíš? Vstávanie je možno ešte ťažšie, než zaspať a mnoho ľudí odďaluje stret s budíkom. Je to však veľmi hazardná hra, pretože ľahko môžeš zaspať. 

Skús napríklad napočítať do 5 a nasilu vstať. Je to nepríjemné, ale stojí to za to - budeš mať viac času na svoju rannú rutinu, vychutnáš i kávu a bez problémov budeš stíhať do práce.

 

Čerstvý vzduch a prirodzené, vonkajšie svetlo 

Miesto toho, aby si si krátil čas sledovaním sociálnych sietí ihneď po prebudení, radšej choď otvoriť okno a poriadne prevetrať svoju izbu. V okne alebo na balkóne môžeš pár minút ostať, ak je to možné, vychutnať si trochu slnečného svetla a nechať pomaly prebúdzať svoj organizmus pomocou príjemné chladivého ranného vánku.

 

Osviežujúci pohár čistej vody 

Buď hydratovaný hneď od rána, preto sa odporúča vypiť pohár čistej vody. Potom si môžeš vychutnať teplý nápoj, ako je káva alebo čaj, ktoré často obsahujú kofeín. 

 

Svoj teplý nápoj si môžeš v pokoji vychutnať, upokojiť sa a naplánovať si program na deň Nezabudni ani na raňajky, ktoré sú pre začiatok dňa veľmi dôležité. Ak nemáš čas, alebo ťa odrádza zdĺhavá príprava, máme tip : smoothie alebo ovsená kaša s ovocím. Rýchle a zdravé. 

 

Hodnotenie

Ako sa správne pripraviť do nového dňa?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma