Ako cvičiť doma na rebrinách?

Ako cvičiť doma na rebrinách?

Veľkú obľubu si rebriny našli ako univerzálne cvičebné pomôcky v mnohých domácnostiach

07.11.2021 | PoctiveSEO.sk | rebriny.sk

Rebriny dnes nenájdete už len v školskej telocvični, ale aj v rôznych rehabilitačných centrách. Veľkú obľubu si však našli aj ako ako univerzálne cvičebné pomôcky v mnohých domácnostiach. Môžete na nich vykonávať mnoho cvikov a vďaka tréningu na rebrinách si dokážete spevniť svaly celého tela. A to v pohodli vášho domova.

 

Ponúkame vám inšpirácie na cviky s rebrinami, ktoré ľahko zvládnete aj doma.

 

Pre koho sú rebriny určené?

Rebrina vôbec nie sú obrovským a nemotorným prvkom. Práve naopak. Tým, že ich namontujete na stenu, nezaberú veľa miesta a určite vám západnú do interiéru. Rebriny na cvičenie sú vhodné pre všetkých, ktorí majú záujem o šport a tréning celého tela. Tréningový program k vysnívanej postave tak môžete vykonávať v pohodlí vášho domova a nemusíte sa tlačiť v preplnených fitness centrach. Veľkú obľubu si rebriny našli nielen u profesionálov, ale aj u detí a seniorov. 

 

Cvičenie na rebrinách doma

Zapojenie pohybu do vášho každodenného života má množstvo výhod. Pravidelné cvičenie vedie k lepšiemu zdraviu a posilneniu imunity. Budete tak odolnejší nielen fyzicky, ale aj po psychickej stránke. Šport je vynikajúci spôsob, ako spracovať negatívne emócie, uvoľniť myseľ, odreagovať a prísť na nové myšlienky. Pohyb okrem iného totiž pomáha znížiť aj každodenný stres.

 

Cviky na rebrinách

Nasledujúce cviky sú vhodne na tréning pre začiatočníkov ako aj pre pokročilých. 

 

Kliky na rebrinách

Týmito cvičeniami si dokážete posilniť prsia a tricepsi. Postavte sa nohami pred rebriny a rukami vykonávajte rovnaký pohyb, ako pri klasickom kliku. Ak si svicenie chcete sťažiť, urobíte tak, keď si nohy zaseknete do rebrín.

 

Príťahy na rebrinách

Na posilnenie chrbáta a bicepsov sa postavte sa na prvý stupienok a rukami sa priťahujte a odťahujte od rebrín. Čím nižšie sa budete držíat, tým bude cvik náročnejší.

 

Výpony na rebrinách

Výponmi si posilňujete lýtka. Postavte sa na prvú priečku a pomaly spúšťajte päty dole, potom sa dvíhajte sa až do postoja na špičkách. Cvičte tak obe nohy alebo striedavo najskôr na jednej a potom na druhej nohej.

 

Cviky na rebrinách pre deti Visenie na rebrinách

Tento cvik môžu absolvovať aj deti do 3 rokov. Stačí sa rukami zavesiť na niektorú z vyšších priečok a chvíľu visieť nohami nad zemou. Pri cviku dieťa držte za pás alebo hruď, aby v prípade neudržania rúk nespadlo.

Lezenie po rebrinách

Deti si môžu vyskúšať aj lozenie po jednotlivých priečkach rebrín. Cieľom je, aby dieťa začalo na spodnej priečke a postupne vyšlo, čo najvyššie.

Jednoduché výpony

Tento cvik pozostáva z dvíhania sa na špičkách. Stačí vyliezť na najnižšiu priečku a pomaly sa dvíhať na špičky a späť.

Hodnotenie

Ako cvičiť doma na rebrinách?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma