Ako nenaletieť podvodníkom

Ako nenaletieť podvodníkom

Na internete musíme byť opatrní

19.01.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Zúfalo hľadáš prácu a narazil si na niekoľko zaujímavých ponúk? Dávaj pozor, aby si nenaletel na falošné inzeráty!

 

Ľudia si zarábajú mnohými spôsobmi a niektorí zarábajú dokonca z toho, že nezamestnaných ľudí lákajú na pohodlnú, zato dobre ohodnotenú prácu. Od začiatku sa ti na tom môže zdať niečo veľmi podozrivé a asi máš pravdu, môže ísť o falošný inzerát a niekto sa ťa snaží oklamať. Avšak najprv je dôležité všetko si overiť. 

 

Pozorne si prečítaj inzerát 

Prečítaj si najprv inzerát, ktorý zamestnávateľ pridal - je tam všetko, čo by tam malo byť? Ako je tento inzerát napísaný, je tam veľa gramatických chýb, alebo je veľmi stručný a neobsahuje veľa vecí o práci. Prípadne si ešte všimni, že pri väčšine takýchto inzerátov, nezadávajú vysoké  požiadavky na zamestnanca. Podľa ich slov, má ísť o ľudí s chuťou pracovať a to je približne všetko. Avšak je dôležité si uvedomiť, že oni majú tiež svoje ciele : a sú to väčšinou seniori, mamičky na materskej alebo študenti. Dôvodom je niekedy ich naivita a hlavne to, že hľadajú jednoduchú , flexibilnú prácu, ale pritom by si aj čo najviac zarobili. 

 

Over si kontakt na zamestnávateľa 

Veľakrát sa stane, že ľudia automatický pošlú peniaze na neznámy účet, za vidinou dobrej práce a že sa zamestnávateľ ozve späť. A pokiaľ sa stane, že zamestnávateľ sa už nikdy neozve a tvoje peniaze sa ti nevrátili, ani ti nikto nič neposlal, tak odrazu začína panika. Je veľmi nepríjemné, ak by si zistil, že zamestnávateľovo tel. číslo ani nie je pravé! Preto je dôležité vyskúšať uverejnený kontakt pri inzerátu, ešte predtým, ako na niečo kývnete alebo odošlete peniaze. 

 

Odozva od zamestnávateľa 

Ak si sa už rozhodol zamestnávateľovi ozvať, najčastejšie e-mailom, kde si poslal aj svoj životopis, je potrebné si prečítať odozvu. V tomto e-maily by si mal nájsť základné informácie a prípadne aj pozvanie na pohovor. Samozrejme, každý inzerent bude poskytovať informácie na základe charakteru práce, ktorú by si chcel. AVšak pri týchto pracovných ponukách sa nedozvieľ veľa a skôr budú o d teba pýtať peniaze, prípadne ťa presmerujú na ich web, kde by si mal zadať svoje osobné údaje. TO určite neodporúčame. 

 

Chceš sa dozvieš viacero praktických rád k brigádam? Navštív našu stránku brigada.sk Spravodajstvo!

 

Hodnotenie

Ako nenaletieť podvodníkom
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma