Ako sa podáva výpoveď?

Ako sa podáva výpoveď?

Chcete skončiť pracovný pomer? Povieme vám ako

12.01.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Rozhodli ste sa, že je čas skončiť s doterajšou prácou? Vyskytla sa vám lepšia pozícia? Nesadli ste si s kolegami a šéfom, alebo vás už proste nerobí šťastným. 

Pri skončení pracovného pomeru pomocou výpovede je dôvod pre odchod čisto na vás, prípadne ho ani nemusíte uvádzať. 

 

Na podanie výpovede musí byť vytvorená oficiálna listina, ktorá musí obsahovať aspoň jednu vetu a to, že so svojim zamestnávateľom ukončujete pracovný pomer. Výpoveď musí byť následne odovzdaná do rúk zamestnávateľa. Povoľuje sa však aj doporučená pošta, ale výhradne  do vlastných rúk zamestnávateľa. 

 

Musíte si však počkať…

 

Po podaní výpovede neodídete z práce hneď zajtra, ale začne plynúť tzv.výpovedná lehota. Tá sa začína vždy od ďalšieho mesiaca po doporučení výpovede zamestnávateľovi do rúk. Nezabúdajte ani na to, že doporučená pošta môže byť na pošte uložená až 18 dní. Znamená to, že ak chcete podávať výpoveď, premyslite si, kedy to urobíte

 

Výpoveď by bolo najlepšie podať začiatkom mesiaca, aby si ju dokázal i samotný zamestnávateľ prevziať. Ako sme zmienili vyššie, Výpovedná lehota začína plynúť ďalší mesiac potom, čo bola odovzdaná zamestnávateľovi.

To znamená, že ak svoju výpoveď podáte začiatkom septembra a zamestnávateľ si ju preberie v ten jeden mesiac, vaša výpovedná lehota začína od 1. Októbra. Naopak, ak svoju výpoveď podáte neskoro a zamestnávateľ si ju preberie až v októbri, vaša výpovedná lehota začne plynúť až 1. Novembra. 

 

Dĺžky výpovednej lehoty sú:

Mesačná - ak pracovný pomer trval ku dňu doručenia výpovede 1 rok

Dvojmesačná - ak pracovný pomer trval viac ako jeden rok ku dňu podania výpovede

 

Aké sú iné možnosti skončenia pracovného pomeru? Dozvieš na na Brigada.sk!

 

Hodnotenie

Ako sa podáva výpoveď?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma