Ktoré chyby najčastejšie robíme pri hľadaní brigády?

Ktoré chyby najčastejšie robíme pri hľadaní brigády?

Uisti sa, že ty ich nerobíš

14.12.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Hľadanie brigády dá zabrať. Nájsť ten pravý inzerát a následne zamestnávateľa aj osloviť. To chce trpezlivosť, ale aj skúsenosti. Ak sa zamestnávateľ neozýva ostávajú iba pochybnosti. Prečo sa ti zamestnávatelia už neozývajú späť?  Toto môžu byť dôvody:

 

Zle ste si prečítali požiadavky na zamestnanca

Zamestnávatelia musia pridať, čo od nového kolegu budú očakávať. Mnoho začiatočníkov v hľadaní práce alebo brigády robí tú chybu, že prehliadnu popisy práce a kriticky neposúdia svoje schopnosti pre vykonávanie daného zamestnania. Čítajte s porozumením a ušetríte čas sebe aj zamestnávateľovi. 

 

Zabudli ste odoslať povinnú prílohu

Jednou z najčastejších požiadaviek je prirodzene životopis alebo motivačný list. Ak si nesprávne prečítate požiadavky, je možné, že zabudnete k e-mailu pridať i prílohu. Životopis je dôležitý dokument v prípade záujmu o zamestnanie, pretože je vašou vizitkou. Mnoho personalistov alebo zamestnávateľov ani nereaguje  na e-maily, ktoré nemajú k sebe pripnutú prílohu. Buďte pozorný.

 

E-mail plný chýb a zlá gramatika

Väčšina záujemcov o brigádu používa na komunikáciu e-maily. Písané slovo sa teda stane komunikačným kanálom, ktorý o vás mnohé prezradí. Ak viete, že písanie nie je vašou silnou stránkou, radšej si nechajte e-mail skontrolovať. 

 

Zamestnávatelia sa snažia z kruhu záujemcov o prácu vybrať vždy tých najlepších. A čo robí z brigádnika dobrého brigádnika? Precíznosť, zodpovednosť, samostatnosť a šikovnosť. Nepotkni sa o takéto drobné chyby a ukáž, že na to máš.

 

Hodnotenie

Ktoré chyby najčastejšie robíme pri hľadaní brigády?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma