Chcete sa zamestnať v novom odbore, ale nemáte žiadnu prax?

Chcete sa zamestnať v novom odbore, ale nemáte žiadnu prax?

Poradíme vám, aké veci vám pomôžu uspieť

21.09.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Boli ste pozvaní na pracovný pohovor na prácu, ktorú ste predtým ešte nikdy nerobili? Nemáte žiadne pracovné skúsenosti v tejto oblasti? Poradíme vám, na čo si dávať obzvlášť pozor. 

 

Pracovný pohovor bude prebiehať so zamestnávateľom, alebo personalistom firmy, do ktorej sa snažíš zamestnať. Oboch ich budú zaujímať najmä 3 veci:

 

Rozumiete, aká je náplň práce, požiadavky a povinnosti tejto pracovnej ponuky?

Máte relevantné skúsenosti alebo znalosti k danej práci? 

Ste ochotný sa stále zlepšovať a nevzdať to hneď pri prvom probléme?

 

O akú prácu máte záujem? 

Vyhľadaj si všetky potrebné informácie o danej pozícií, náplň práce a požiadavky na zamestnanca. Pokiaľ si sa v zvolenom odbore, v ktorom je daná pracovná pozícia, ešte nikdy nevyskytoval, bude pre teba potrebné doplniť si nejaké znalosti. 

 

Kde ste v minulosti pracovali? 

Nie je potrebné rozprávať o všetkých svojich bývalých pracovných pozíciách, stačí si rozpomenúť iba na tie,ktoré sú relevantné v rámci pohovoru. Tie, ktoré nadvihli vaše schopnosti ako brigádnika, či ako zamestnanca. Tým sa myslí: komunikácia, práca v kolektíve, samostatnosť, práca pod stresom a pod. 

 

Hovor o tom, čo ti ide najlepšie!

Ovládaš cudzie jazyky? Ide o schopnosť, ktorú nie je nikdy na škodu spomenúť na pohovore . Opäť rozprávaj hlavne v rámci relevancie svojho pohovoru a pozície, na ktorú sa hlásiš. Ak je to pozícia grafika, môžeš porozprávať o tom, ako si av tomto odbore absolvoval kurzy alebo navštívil semináre. čas strávený doma radšej investuj do svojej budúcnosti a neprepadni zcela pohodliu prítomnosti.

 

 

Nezabudnite byť úprimný. Pokiaľ ešte nemáte nijaké pracovné skúsenosti alebo prax v danom odbore, hláste sa na začiatočnícke pozície, ktoré vás môžu pripraviť na budúcu vysnívanú kariéru.

Hodnotenie

Chcete sa zamestnať v novom odbore, ale nemáte žiadnu prax?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma