Online kurzy ako budúcnosť vzdelávania?

Online kurzy ako budúcnosť vzdelávania?

Prečo mladí ľudia inklinujú k výučbe z domu a neoplatí sa im osobne prichádzať na kurzy?

07.09.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Pandémia ukázala, že aj dištančné vzdelávanie funguje a dá sa v ňom fungovať. Prečo mladí inklinujú k výučbe z domu a neoplatí sa im osobne prichádzať na kurzy? Ako má prezenčná výučba svoje čaro, tak má aj to online vyučovanie. V článku sa dozviete, akých 5 pozitív prináša internetová výučba.

 

Internet dnes využívame mnohými spôsobmi – pre kontakt s blízkymi, spoznanie nových ľudí, tiež na hľadanie informácií a dokonca prostredníctvom neho vieme zarábať. Prečo sa vteda pomocou internetu nevzdelávať? Je to predsa rýchlejšia cesta s nekončenou ponukou tém.

 

Flexibilita

Kurzy sú flexibilné a dokážeš si v podstate spraviť svoj vlastný harmonogram úloh na deň. Niektoré kurzy fungujú na spôsob vysielania naživo, zatiaľ čo niektoré sú v niektorý dátum uverejnené a tak si môžeš sám zvoliť, kedy sa k nemu dostaneš. Rovnako ako v škole – pridávajú sa úlohy a je treba kurz brať seriózne a pravidelne sa ho zúčastňovať.

 

Široká ponuka tém

Na internete obvykle nájdeš viac odborových tém než iba vo vlastnom okolí. Navyše, keby si sa mal dostaviť napríklad na kurz do Košíc a pritom si z Bratislavy, previezol by si možno aj viac než si zaplatil za samotný kurz. Na internete je skutočne množstvo programov, ktoré ponúkajú kurzy rôznych zameraní, navyše oplatí sa prezrieť aj zahraničné – napríklad po anglicky alebo nemecky, ak máš dostatočnú slovnú zásobu.

 

Dostupné všetkým

Nie len pri denných kurzoch, ale aj pri elektronickom testovaní a online akadémii sa môže stretnúť a zoznámiť mnoho ľudí. Online kurzy sú dostupné všetkým, napríklad aj cenovo. Ten kto má internet sa automaticky na kurzy môže prihlásiť. Pretože sú online kurzy aj menej nákladové, sú aj  oveľa lacnejšie. Je nad čím rozmýšľať.

 

Vyhovuje tvojim osobným potrebám

Ako píšeme od odstavec vyššie online kurzy sú flexibilnejšie – je teda možné nastaviť si čas, ktorý potrebuješ na prednášku alebo preberanie učiva. Navyše – pri prehľade online kurzov je tiež možné prezrieť si ich úroveň náročnosti. Napríklad niektoré kurzy sú určené pre začiatočníkov a niektoré pre pokročilých.

 

Taktiež pozitívum, čo môžeš viacerým vyhovovať – digitálne vzdelávanie má väčšinou nižší počet účastníkov (trieda je menšia) a to je napríklad veľmi výhodné pre lepší kontakt s učiteľom.

Hodnotenie

Online kurzy ako budúcnosť vzdelávania?
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma