Dobrovoľníctvo - čo všetko od neho očakávať?

Dobrovoľníctvo - čo všetko od neho očakávať?

Prečo by si mal s dobrovoľníctvom vôbec začínať?

08.06.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Od brigády sa líši najmä tým, že za takýto typ práce nemôžeš očakávať peňažnú odmenu. Na druhej strane ti zaberie výrazne menej času a samozrejme prináša so sebou mnoho benefitov. Nielen pre kariérny rozvoj, ale fyzické a duševné zdravie. 

Pomáha v kariérnom raste

Do organizácie ako dobrovoľník môžeš prispieť svojim talentom, s tým v čom si naozaj dobrý a v čom by si sa chcel zlepšiť. V tímoch sa nachádza mnoho ľudí s rôznym vekom a skúsenosťami a môžeš sa toho ešte mnoho naučiť práve vďaka nim. 

Tí, ktorí ešte presne nevedia, čo ich baví, môže práve dobrovoľníctvo ukázať cestu. Možno objavia svoj skrytý talent a schopnosti. 

 

Podporuje socializáciu

Po pandémii je pre mnohých ľudí, čo sa dlho izolovalo. Dobrovoľničením môžu napraviť svoje komunikačné schopnosti a socializovať sa viac. Počas práce ako dobrovoľník každý deň môžeš stretnúť nových ľudí, porozprávať sa a dokonca vytvoriť nové kontakty a priateľstvá. Dobrovoľníctvo by malo byť to, čo ťa naozaj zaujíma a chcel by si pomôcť, práve pri takejto dobrovoľníckej činnosti spoznáš ľudí s rovnakými alebo aspoň podobnými hodnotami, aké máš ty. 

 

Prospieva fyzickému aj psychickému zdraviu

Ak máte mnoho času, ochotu pomôcť a cítite sa byť až moc rozsedení, skúste dobrovoľničiť. Existujú rôzne typy dobrovoľníctva, niektoré vyžadujú viac pohybu a iné menej. Vyber si dobrovoľníctvo, ktoré ti bude najviac vyhovovať. 

Vďaka socializácii v príjemnom prostredí a dobrému pocitu z pomoci druhým, odstraňuje aj negaítvne pocity, ako je hnev, úzkosť, smútok alebo stres. Práca so zvieratami pritom nezaostáva, aj prítomnosť v zvieracej ríši alebo v prírode má pozitívne účinky na našu psychiku. 

 

Vytvára príjemný pocit zadosťučinenia a zvyšuje sebavedomie

Odrazu, keď sa človek stane dobrovoľníkom, chápe svoju rolu pomoci druhým bez toho, aby z toho ťažil. Vtedy je to úprimná pomoc. Po odvedení práce sa dostaví pocit zadosťučinenia, nech dobrovoľničíš kdekoľvek. Vieš, že si niekomu alebo niečomu pomohol. S tým rastie aj sebavodemie a dokáže dokonca dotvárať identitu ľudí. 

 

Počas školy alebo práce môže byť dobrovoľníctvo skvelá príležitosť na prevetranie hlavy. Možnosť ako odísť z reality a byť tam pre druhých, hodiť svoje problémy na chvíľu nabok a sústrediť sa na svoje okolie. 

 

Hodnotenie

Dobrovoľníctvo - čo všetko od neho očakávať?
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma