Hľadáš si prácu?

Hľadáš si prácu?

Dávaj si pozor, čo o tebe hovoria sociálne siete

23.03.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Sociálne siete používame mnohí denne a nevieme si bez nich predstaviť svoj život. Je to forma zábavy, sprostredkovateľ všemožných zaujímavostí, poskytuje nám rýchlu komunikáciu s ľuďmi z celého sveta a hlavne, môžeme sa na nich odprezentovať. Napríklad, svoj profesionálny profil na sociálnych sieťach dnes v životopisu nie sú ničím novým – dá sa takto jasne propagovať tvoja vlastná značka. Niekedy si však zamestnávatelia radi prezrú aj náš osobný profil, dopĺňajú sa tak informácie o záujemcovi o novú pozíciu k nim do firmy. Pri niektorých pracovných pozíciách je dokonca profil na sociálnych sieťach povinnosť – ak napríklad budeš pracovať s reklamou a propagáciou firmy alebo písať príspevky.

 

Čo je potrebné zmeniť alebo si prekontrolovať predtým, ako sa budem zaujímať o prácu?

 

Meno

Sociálne siete sú pre viacerých v prvom rade zábavou a preto je úplne normálne ak si do svojho profilu napíše meno aké sa mu ľúbi. Ak však vieš, alebo máš pocit, že sa tvoj profil bude aktívne zapájať do tvojho kariérneho života, je potrebné meno zmeniť na svoje vlastné.

Niektorí, ako sme už spomínali, si skrz sociálne siete hľadajú aj prácu či brigádu. Ak sa chceš zamestnávateľovi ozvať priamo cez správu, môžeš, nie je na tom nič zlé. Je však potrebné, aby bolo tvoje meno pravé, aby v ňom hlavne neboli nijaké vulgarizmy, detské zdrobneniny, pretože tak ľahko môžeš vyznieť veľmi infantilne a vôbec nie seriózne.

 

Obsah na tvojom profile

Nikto ti nemôže prikázať alebo zakazovať, čo máš zdieľať. Avšak ani sa nehodí, aby si tvoj šéf prezrel tvoj profil a uvidel nevhodný obsah – ako sú príspevky s erotickým obsahom, násilníckej povahy alebo extrémistické idei. V skratke, všetko čo by ti mohlo pokaziť reputáciu a serióznosť. V skratke, uvažuj triezvym rozumom nad tým, čo budeš zdieľať a ako sa budeš prezentovať.

 

Založenie nového konta

Ak máš svoj profil už dlho, obsahuje aj mnoho fotiek alebo príspevkov osobnej povahy, možno by bolo dobrým riešením založiť si nový profil, ktorý budeš používať čisto pre prácu.

 

Asi sa to úplne nezdá, ale niekedy aj sociálne siete vedia veľmi zavážiť pri výberovom procese uchádzača.

 

Celý článok nájdeš na stránke Brigada.sk!

Hodnotenie

Hľadáš si prácu?
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma