Ako si spraviť systém v práci

Ako si spraviť systém v práci

Niekoľko rád pre pohodlný home office

09.03.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Niekedy jediné, čo stačí urobiť, je si poriadne upratať priestor, v ktorom pracujeme – vyčleniť si taký priestor a upraviť ho podľa práce, ktorú robíme. Niekomu však chýba priadok v harmonograme. Najväčšie úlohy je potrebné si rozplánovať a venovať im dostatok času. Keďže momentálne väčšina ľudí pracuje v pohodlí domova, je tu aj väčšie riziko rozptýlenia rodinou, priateľmi alebo domácimi povinnosťami.

 

Zožeň si kalendár alebo diár

Je jedno či kalendár alebo diár, pretože účel vedia splniť obidve veci rovnako. Niekomu ho stačí mať v počítači, niekomu v mobile a niekto potrebuje klasický papierový. Najpodstatnejšie však je, aby si ho mal vždy poruke a zapisoval si doň každú dôležitú úlohu alebo povinnosť.

 

Priority

Ďalším problémom je riešenie priorít- teda to čomu sa budeš venovať, ako prvému a hlavne ako dlho. V prvom rade má prednosť to najdôležitejšie s najbližším deadlinom, ale čo ak je týchto deadlinov viac? Skús si jednu veľkú úlohu rozplánovať a približne si urči koľko času ti jedna časť tej úlohy približne zaberie.

 

Časová rezerva

Nepredpokladaj, že všetko pôjde podľa plánu. Ak o nejakej úlohe vieš už teraz, začni ju riešiť hneď. Lepšie je, ak budeš mať potom čas na kontrolu svojej úlohy, alebo budeš mať jeden deň kompletne voľný a môžeš si dopriať oddych.

 

Na záver by sme chceli dodať, aby si si vedel nájsť aj čas pre seba samého. Síce home-office a štúdium z domu vedia byť občas pekne otravné a stále sa ti zdá, že nič nemáš hotové, je tiež potrebné, aby si si vedel odpočinúť. Nepodceňuj spánok a veci, ktoré ťa robia štastným. 

 

Celý článok nájdeš na našej stránke Brigada.sk

Hodnotenie

Ako si spraviť systém v práci
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma