Poznáte non-iron košele a ich výhody?

Poznáte non-iron košele a ich výhody?

Viete, čo sú non-iron košele a aké sú ich špecifiká?

17.03.2023 | PoctiveSEO.sk | stevula.sk

Milí páni, je to tu! Fenomenálna non-iron košeľa, ktorú si stačí obliecť a ísť. Počuli ste už o tom? 

 

Muži sú všeobecne známi tým, že si v móde vyberajú ľahšiu cestu. Preto sa niet čo čudovať, že po nežehlivých košeliach chmatli všetkými desiatimi. Takéto košele vyzerajú perfektne, aj keď sa ich žehlička ani nedotkla. 

 

Čo je to non-iron košeľa?

Ak ste tipovali, že označenie “non-iron” má niečo spoločné so žehličkou, tipovali ste správne. Non-iron košele sú zo špeciálnej látky, ktorá vyzerá, ako keby ste ju práve priniesli s profesionálnej čistiarne, a pritom ju nikto nežehlil. Stačí ju vyprať a nechať prirodzene vyschnúť. Čo jej dáva túto výnimočnosť?

 

Nežehlivé košele sa často označujú ako “high-tech” technológia. Nie je to celkom pravda. Aj keď tento druh pánskeho oblečenia pôsobí ako niečo nadpozemské, v skutočnosti ide iba o správnu kombináciu materiálov, použitých na jeho výrobu. Vyrábajú sa tak zo syntetických materiálov, ako aj z prírodných tkanív, vrátane bavlny.

 

Najkvalitnejšie non-iron košele majú najvyšší obsah bavlny. Bavlnené vlákna počas výroby košele prechádzajú chemickou úpravou, v ktorej hlavnú rolu hrá formaldehyd. Keď sa formaldehyd uvoľní, obalí vlákna, čím vytvára tuhšiu tkaninu s pevnejšou väzbou. Práve táto zvýšená tuhosť znižuje krčivosť látky. 

 

Žehlivé alebo nežehlivé? To je otázka. Ak gro vášho šatníka tvoria klasické košele, žehleniu sa určite nevyhnete. Viete, ako si zefektívniť žehlenie oblečenia? 

 

Výhody non-iron košieľ

Je nám jasné, že predtým, ako sa rozhodnete kúpiť si non-iron košeľu, potrebujete poznať, v čom je lepšia ako klasická košeľa. Poďme sa pozrieť na výhody nežehlivých košieľ:

 

1. Jednoduchá starostlivosť

Výhoda, okolo ktorej sa točíme už od začiatku tohto prehľadu. Zopakujme si: nežehlivé košele nie je potrebné žehliť. 

 

2. Pohodlné a priedušné

Technológia non-iron prešla dlhú cestu. Aj vďaka tak markantnému pokroku sú nežehlivé košele rovnako pohodlné ako ktorékoľvek iné košele vyrobené zo 100% bavlny. Či sedíte celé hodiny v kancelárii alebo ste na večierku, s non-iron košeľou zostanete po celý čas v pohode a pohodlí.

 

3. Perfektné na cestovanie

Ak vám predtým košele v kufri robili ťažkú hlavu, s non-iron košelami sa bez obáv vyberte na cestu. Nekričivá látka je zárukou toho, že keď košeľu vyberiete z batožiny, môžete si ju rovno obliecť a vyraziť na pracovné stretnutie.

 

4. Dlhá životnosť

Vedeli ste, že časté žehlenie oslabuje tkanivá v látke? Keďže nežehlivé košele neprichádzajú do styku s horúcou žehličkou, ostávajú dlhšie ako nové. Navyše vďaka nekričivej látke vydržia viac praní v práčke bez straty kvality a tvaru.

 

Tip: Viete, ako správne prať oblečenie, aby sa nepoškodilo? 

 

Nevýhody nežehlivých košieľ

Tak, ako všetok spotrebný tovar, aj nežehlivé košele nemajú iba priaznivcov. Je tu niekoľko faktorov, pre ktoré niektorí muži radšej siahnu po klasickej košeli.

 

Na začiatku stojí cena. Aj keď sú tieto non-iron košele na trhu už niekoľko rokov, ich cena je stále vyššia ako cena klasických košiel. Ak aj natrafíte na lacnejšiu verziu, môžu byť na dotyk veľmi tuhé, a teda nie až tak príjemné pri dotyku s pokožkou.

 

Formaldehyd, obsiahnutý v nekrčivom materiáli, môže u niekoho spôsobiť nepriaznivé reakcie, či už je to podráždenie pokožky, svrbenie očí, kašeľ a pod. Táto látka má tiež na svedomí silnejšie väzby medzi vláknami, čo môže znižovať priedušnosť materiálu. Preto sa pred kúpou uistite, že ide o 100% bavlnu.

 

Čo sa obľúbenosti týka, non-iron košele sa môžu rovnať s košeľami regular fit. Poznáte košele typu regular fit?

 

Ako sa starať o non-iron košele

Nežehliť neznamená neprať. Aby vás košeľa reprezentovala a cítili ste sa v nej maximálne pohodlne, venujte jej rovnakú pozornosť ako inému druhu oblečenia.

 

Zaujímavosťou je, že nežehlivá košeľa uprednostňuje studenú vodu. Horúca voda môže ovplyvniť vlastnosti vlákien a poškodiť ich. Ak je látka veľmi zašpinená, odneste radšej košeľu do čistiarne. Nezabudnite ich však informovať, že ide o nežehlivý typ.

 

Zabudnite na sušičku. Sušička môže košeľu nenapraviteľné poškodiť. Keď ju vytiahnete z práčky, zaveste ju na ramienko a nechajte prirodzene vyschnúť, najlepšie na čerstvom vzduchu.

 

Ak sa vám z nejakého dôvodu stane, že sa košeľa pokrčí a nemáte čas na opakované pranie, na vyhladenie záhybov použite naparovač. Ak nevlastníte špeciálny naparovač oblečenia, vystačíte si s naparovacou žehličkou. Uistite sa, že žehlička je nastavená na najnižší stupeň. Medzi žehličku a košeľu vždy použite ochrannú látku, aby nedošlo k poškodeniu vlákien. 

 

Dôležité je aj skladovanie košieľ. Poveste košeľu na ramienko a na vešiakovú tyč, najlepšie v chladnom a suchom prostredí. 

 

Non-iron košeľa, to je pohodlný spôsob, ako vyzerať trendy a atraktívne. Je nenáročná na údržbu, vhodná na cestovanie, k dispozícií v mnohých farbách a vzoroch. Ak sa vám nechce začínať so žehlením, voľte tieto nežehlivé košele. 

 

Eva Dedinská, Špecialista na optimalizáciu webov – Naučte sa, ako nastaviť základné SEO on page faktory na svojom webe

Image by halayalex
Image by senivpetro on Freepik

Hodnotenie

Poznáte non-iron košele a ich výhody?
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma