Pozrite si tieto inšpirácie "Ako odsrtániť plesne na nechtoch"

Pozrite si tieto inšpirácie "Ako odsrtániť plesne na nechtoch"

Pleseň nechtov na nohách je častou infekciou, ktorá môže postihnúť každého z nás. Je nákazlivá a môže napadnúť aj iné nechty

31.05.2021 | PoctiveSEO.sk | www.genesysmedical.cz

Lekári vám môžu predpísať lieky, no kvôli ich vedľajším účinkom veľa ľudí siaha po domácich receptoch. Ktoré sa používajú najčastejšie? 

Čajovníkový olej

Tento olej má protiplesňové, antiseptické vlastnosti a mnoho využití. Na pleseň na nechtoch sa používa nasledovne: najskôr očistíte postihnuté miesto a potom nanesiete trochu čajovníkového oleja priamo na palec. Nechajte ho asi 10 minút na nechte a pokožke a potom ho umyte. Opakovať by ste to mali až kým, pleseň nezmizne.

Sóda bikarbóna

Sóda bikarbóna má schopnosť nasať vlhkosť, ktorá môže spôsobiť pleseň nechtov na nohách. Taktiež môže neutralizovať zápach nôh. Vytvorte pastu pomocou sódy bikarbóny a vody a naneste ju na postihnuté miesto. Nechajte 10 minút pôsobiť a potom opláchnite. 

Cesnak

Cesnak je silná antimikrobiálna rastlina, má protiplesňové vlastnosti užitočné pri liečbe plesní. Nakrájajte strúčiky cesnaku a nechajte ich na postihnutých nechtoch 30 minút. Opakujte každý deň, kým sa pleseň z nechtov na nohách nevyčistí.

 

Vedeli ste, že bylinné doplnky, ktoré obsahujú cesnak sa môžu užívať perorálne nielen na liečbu kožných infekcií, ale aj vysokého krvného tlaku, srdcových chorôb a na zabránenie uhryznutiu kliešťami. Cesnakové doplnky by nemali užívať ľudia so žalúdočnými vredmi, problémami s trávením alebo po plastike brucha.

Biely ocot alebo jablčný ocot

Ďalším domácim liekom na liečbu plesní nechtov na nohách je použitie kuchynského alebo jablčného octu. Vyskúšajte zmienka rovnaké diely octu a teplej vody a namočte si do nej nohy, na 20 minút. Po tom nezabudnite nohu poriadne umyť a vysušiť.

Zmeny v strave

Zahrnutie potravín bohatých na železo do stravy môže pomôcť zabrániť lámavosti nechtov, ako aj premnoženiu plesni. Tu je niekoľko zmien v strave, ktoré môžete urobiť, mohli pomôcť zlepšiť aj vaše celkové zdravie.

Niektoré potraviny, ktoré treba zahrnúť do zdravej výživy nechtov:

ombedzte cukor a sacharidy

vyhnite sa alkoholu

zahrňte viac jedla bohatého na vápnik a vitamín D ako aj potraviny bohaté na železo, ktoré pomáhajú predchádzať lámavosti nechtov, napríklad špenát.

Tip: Pobyt pri mori a kúpanie sa v slanej vode, môže mať taktiež priaznivé účinky na plesne na nechtoch.

 

Hodnotenie

Pozrite si tieto inšpirácie "Ako odsrtániť plesne na nechtoch"
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma