Poznáte výhody nosenia kvalitnej zdravotnej obuvi?

Poznáte výhody nosenia kvalitnej zdravotnej obuvi?

Ako rozoznať kvalitnú zdravotnú obuv od nekvalitnej

30.05.2021 | PoctiveSEO.sk | www.prvacertifikacna.sk

Online nakupovanie, rôzne značky, rôzne štýly. Pravdepodobne nikdy nebolo jednoduchšie kúpiť si obuv. Aj keď výber a dostupnosť môžu byť skvelé, značky často uprednostňujú kvantitu pred kvalitou, čo nie je také výhodné, pretože je stále ťažšie nájsť kvalitný pár topánok.

 

Na čo si treba dávať pozor pri nákupe zdravotnej obuvi? Ako rozpoznať kvalitnú od tej nekvalitnej? 

 

Výhody nosenia kvalitnej obuvi

 

Kvalitná obuv zabráni zápachu nôh

 

Vysoko kvalitné materiály, ako je koža, umožňujú obuvi dýchať, čo zabraňuje nepríjemnému zápachu.

 

Zdravotná obuv stimuluje prietok krvi

 

Udržiavanie dobrého krvného obehu v chodidlách je dôležité, najmä u ľudí s cukrovkou, pretože pomáha predchádzať vážnym problémom. Z tohto dôvodu je nevyhnutné vzdať sa nepohodlnej obuvi a investovať do kvalitnej zdravotnej obuvi.

 

Kvalitná obuv je lepšia pre vaše nohy

 

Mäkké, kvalitné materiály a robustná pohodlná vložka môžu poskytnúť skvelú podporu a pohodlie pre vaše nohy, a to najmä vtedy, ak obuv nosíte niekoľko hodín denne. Stielka nielenže zabráni bolestiam, mäkký materiál zabráni treniu a zápalu v iných oblastiach chodidla.

 

 

Vedeli ste, že...

...zdravotná obuv by mala byť označené CE certifikátom

Môžu vám pomôcť ušetriť peniaze

 

Kvalitná obuv je odolnejšia a vydrží dlhšie ako menej kvalitná obuv. To znamená, že, hoci kvalitné topánky môžu byť o niečo nákladnejšie, ponúkajú oveľa vyššiu hodnotu za dané peniaze a nebudete ich musieť často vymieňať.

 

Lepšie pre životné prostredie

 

Masovo vyrábaný tovar sa nevyrába príliš udržateľným spôsobom, a preto je nákup obuvi, ktorý vydrží, oveľa ekologickejší a lepší pre životné prostredie. 

 

Ako si vybrat’?

 

1. Materiál

 

Toto je jedna z najväčších vecí, na ktorú si treba dávať pozor pri kúpe zdravotnej obuvi, pretože materiál je prvým ukazovateľom kvality. Obuv nižšej kvality bude zvyčajne vyrobená zo syntetických materiálov. Aj keď niektoré syntetické materiály majú svoje výhody, sú ľahšie a lacnejšie, no často sú menej odolné a krátku životnosť. Najmä pri zdravotnej obuvi treba dbať na kvalitne materiály, ktoré sú pružne, odolne a priedušné.

 

2. Kde a ako boli vyrobené?

 

Pri rozhodovaní či je obuv kvalitná alebo zlá, je dobré zistiť, kde a ako sa topánky vyrábali. Obuv vysokej kvality sa zvykne vyrábať ručne v menších množstvách v porovnaní s hromadnou výrobou v továrňach, ako je väčšina nekvalitných topánok. Pri hromadne vyrábaných topánkach je pravdepodobnejšie, že sa použijú lacnejšie materiály a budú mať chyby z dôvodu nedostatku pozornosti pri detailoch.

 

3. Detaily

 

Pri nákupe topánok je užitočné pozrieť sa na všetky malé detaily a vlastnosti topánky, aby ste zistili, či sú nekvalitné alebo nie. Pozorne si prezrite topánky nielen zvonku, ale aj zvnútra.

 

4. Cena

 

Ľudia často považujú cenu za ukazovateľ kvality, a hoci je v tom niečo pravdy, nie vždy je to tak. Výroba kvalitných topánok môže byť nákladnejšia, čo znamená, no aj marketing môže mať veľký vplyv na kvalitu, preto stojí za to si pri kúpe položiť otázku: „Platím za kvalitu alebo názov značky?“

 

 

Tip: Ak dovážate tovar na Slovensko zo zahraničia je mali by ste si vybaviť certifikáciu výrobkov. Najmä pri zdravotnej obuvi, je to povinné. 

 

Autor: Dominika Blchová

Zdravotná obuv
 

Hodnotenie

Poznáte výhody nosenia kvalitnej zdravotnej obuvi?
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma