Práca a štúdium zároveň

Práca a štúdium zároveň

Pre mnohých z nás, ktorí študujeme alebo sme študovali, je dôležité byť finančne nezávislí.

21.04.2023 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Táto nezávislosť môže znamenať rôzne veci pre rôznych ľudí, ale v zásade ide o to, aby sme boli schopní financovať svoj bežný život a svoje každodenné potreby.

 

Pre dosiahnutie tohto cieľa je potrebné začať pracovať a získať pracovné skúsenosti, ktoré nám pomôžu dosiahnuť istú finančnú nezávislosť a vylepšiť si životopis.

 

Jedným z najbežnejších spôsobov, ako začať zarábať peniaze ako študent, je brigádovanie. Brigádovať môžeme začať už počas strednej školy alebo počas dennej formy vysokoškolského štúdia, ak nemáme ešte viac, ako 26 rokov.

 

Nezabudnite, že pri hľadaní brigády je dôležité uzatvoriť písomnú zmluvu so zamestnávateľom, aby sme mali istotu a záruku práv a povinností na oboch stranách.

 

Pri výbere brigády by sme mali zvážiť niekoľko faktorov, ktoré by nám mali pomôcť vybrať si správnu brigádu. Je dôležité zvážiť časové požiadavky brigády, teda koľko času jej musíme venovať a či to nekoliduje s našimi školskými povinnosťami.

 

Každá brigáda je individuálna a vyžaduje si rôzne množstvo času. Preto je dôležité vybrať si brigádu, ktorá nás neobmedzuje v plnení školských povinností a ktorá sa nám časovo hodí.

 

Okrem časových požiadaviek by sme mali zvážiť aj finančné podmienky brigády. Platové podmienky by mali byť zvažované v závislosti od náročnosti brigády a času, ktorý jej musíme venovať.

Je samozrejmé, že nezarobíme toľko, ako na plný úväzok, ale aj keď si študent, každé euro sa nám bude hodiť k dobru.

 

Okrem finančnej odmeny nás brigáda naučí aj taktiež vážiť si peniaze a zodpovedne s nimi manipulovať. Získané pracovné skúsenosti nám pomôžu pri budúcom hľadaní zamestnania.

 

Hodnotenie

Práca a štúdium zároveň
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma