Prenosné zručnosti do každého zamestnania

Prenosné zručnosti do každého zamestnania

Čo sú to prenosné zručnosti a kde ich získate?

26.08.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Aké zručnosti sa ti budú hodiť v každej práci? Prenosné zručnosti zahŕňajú hard aj soft skills, je to napríklad komunikatívnosť, základné PC zručnosti, ovládanie cudzích jazykov alebo organizovanosť. 

 

S prenosnými zručnosťami sa môžeš zoznamovať už od detstva. Zdokonaľovať sa a osvojovať si stále nové môžeš aj pomocou školských aktivít, dobrovoľnístva, stáží alebo brigád. Každá brigáda ti vie priniesť množstvo pracovných skúseností a nových prenosných zručností, ktoré môžeš neskôr použiť pri hľadaní riadneho, trvalého zamestnania. 

 

Ako využiť prenosné zručnosti vo svoj prospech? 

Je dobré mač viacero prenosných zručností, otvárajú totiž dvere do mnohých zamestnaní. Každý zamestnávateľ hľadá zamestnanca so skupinkou potrebných vlôh, schopností a vedomostí, ktoré sú potrebné pre správne vykonávanie danej práce. Prenosné zručnosti sú väčšinou tie, ktoré hľadá mnoho zamestnávateľov.

 

Môžeš ich využiť napríklad pri príprave nového životopisu. Zisti, ktoré zručnosti zamestnávate v práci vyžaduje a podľa toho vyber svoje, ktoré do životopisu zaradíš. 

 

Ktoré zručnosti sú prenosné?

Môžu to byť rôzne a môžeš sa ich naučiť v  rôznych odboroch. Mnoho zamestnávateľov si cení hlavne interpersonálne zručnosti, ako je dobrá a správna verbálna a neverbálna komunikácia, práca v tíme a podobne. 

 

Pri obchode a riadení prevádzky sa ti zídu manažérske zručnosti, ako je riadenie rozpočtu, motivácia zamestnancov alebo schopnost absolvovať školenie nováčikov alebo pohovory pre nových uchádzačov o zamestnanie.

 

Taktiež je dobré mať administratívne a počítačové zručnosti. Byť organizovaný, obsluhovať bežné kancelárske zariadenia ako kopírka alebo tlačiareň a starať sa o korešpondenciu, klientov a zákazníkov. Počítačové zručnosti zase zahŕňajú aspoň základnú obsluhu počítača, ovládanie programov ako Microsoft Ofiice a podobne. 

 

Zisti, ktoré ďalšie zručnosti zapadajú medzi prenosné a uplatníš ich vo viacerých zamestnaniach.

 

Hodnotenie

Prenosné zručnosti do každého zamestnania
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma