Rady pre prvý deň v novom zamestnaní

Rady pre prvý deň v novom zamestnaní

Ako zanechať dobrý prvý dojem a získať si nových kolegov?

22.10.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Prvý deň v novej práci je veľmi dôležitý. Prvýkrát uvidíš svoje pracovné prostredie, svojich kolegov a hlavne ti bude vysvetlené, ako odvádzať svoju prácu. Každý sa chce v prvý deň v novom zamestnaní  odprezentovať , ako vzorný a pozorný zamestnanec, takže prvý dojem je celkom dôležitý. Ten však môžeš urobiť iba raz, tak svoju šancu neprepásni!

 

Čo si oblečieš?

Prvou dôležitou otázkou, ktorú by si si mal položiť ešte deň predtým, je, čo si oblečieš? Ak je formálny dress code povinný, väčšinou ti to bude pripomenuté už na pohovore. Ak však nevieš, stav na istotu a nachystaj si čisté, vyžehlená a slušné oblečenie.

 

Ako pôjdeš do práce?

Popremýšľaj vopred o tom, ako pôjdeš do práce . Ráno určite vyraz skôr, aspoň o 15 minút skôr a choď verejnou dopravou – autobusom, vlakom alebo električkou. Je pravdepodobnejšie, že sa tak vyhneš nechcenej zápche.

 

Na čo dávať pozor v práci?

Počúvaj a pýtaj sa! Prvý deň v novom zamestnaní je vždy mätúci a bude na teba veľa tlaku, informácií a otázok. Neboj sa, pokiaľ niečomu nebudeš poriadne rozumieť, stále sa môžeš pýtať. Prvý deň sa nikto tomu nebudeš čudovať. V ruke maj poprípade aj poznámkový blog alebo zošiť, kde si budeš zapisovať všetky podstatné informácie do budúcna.

 

Ako si získať kolegov?

Novou prácou získavaš i nové kontakty a v neposlednom rade i nových priateľov. Čím priateľskejší kolektív, tým sa aj lepšie pracuje, no nie? Usmievaj sa a zaujímaj sa o nich. Netvár sa arogantne a unudene, tak dobrý prvý dojem nikdy neurobíš. Zavolaj ich na obed alebo sa k nim pridaj, aspoň počas pauzy sa s nimi porozprávaj, určite sú zvedaví, kto nový k nim prišiel.

 

Ako si získať nadriadených?

Buď pohotový a vždy k dispozícii. Síce je prvý deň hektický už dosť, vždy keď ťa nadriadený zavolá k sebe do kancelárie alebo aby si poslal e-mail, neignoruj ich požiadavky.

Hodnotenie

Rady pre prvý deň v novom zamestnaní
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma