Rozlúč sa so školou, práca volá!

Rozlúč sa so školou, práca volá!

Pomôžeme ti s ťažkosťami absolventa

27.08.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Stredoškoláci a vysokoškoláci prichádzajú o svoj status študenta v rozličných časoch. Absolventi strednej školy oficiálne končia svoje študentské obdobie 31. augusta.

Vysokoškolskí absolventi to majú individuálne a záleží na tom, kedy majú termín štátnych skúšok. Pretože práce v deň štátnic im končí ich študentské obdobie.

 

Evidovať či neevidovať?

Evidencia na Úrade práce, rodiny a sociálnych vecí sa vo všeobecnosti odporúča, veď má mnoho výhod. Avšak aj tak, nie je povinné, ako si niektorí myslia. Avšak, ak to odmietneš, budeš dobrovoľne nezamestnaný a sám, z vlastných zdrojov, si budeš platiť postenie.

 

Ak máš napokon záujem, nezabudni dodržiavať termíny. Takže: od dňa, kedy ti skončil študentský život , po dobu 7 dní, sa môžeš ísť prihlásiť na úrad bez toho, aby si niečo platil, alebo doplácal.

(Príklad: škola ti skončila 31. augusta, takže od 1. – 7. septembra prídeš na úrad)

Avšak, ak nestihneš týchto vyhradených 7 dní, budeš evidovaný až od dňa, kedy odošleš žiadosť o evidenciu na úrade. Ostatné dni si budeš musieť spätne preplatiť.

 

Čo si so sebou vezmeš?

Na úrad nemôžeš ísť len tak naprázdno. Tlačivo a žiadosti o zaradenie do evidencie nezamestnaných dostaneš už na úrade, ale čo si máš zobrať ty?

Občiansky preukaz Kópiu dokladu o najvyššie dosiahnutého vzdelania Potvrdenie o dobe štúdia (musí byť vydané školou)

 

Aké možnosti ponúka úrad?

Okrem veľmi výhodného splácania  poistky, sú tu aj iné pozitíva. Napríklad, čo by si povedal na príspevky? Po splnení podmienok môžeš dostať príspevky na:

podnikanie presťahovanie prepravu (cesta do práce)

Prípadne, je tvoje vzdelanie zastaralé a nie moc atraktívne do trhu práce? Chceš sa naučiť niečo nové alebo doplniť svoje vzdelanie? Úrad práce.. ponúka aj rekvalifikačné kurzy, do ktorých sa môžeš zapojiť i ty a to úplne zadarmo.

 

Hodnotenie

Rozlúč sa so školou, práca volá!
Hodnotenie 4.2 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma