Nauč sa pracovať so stresom a uľahči si život

Nauč sa pracovať so stresom a uľahči si život

Tipy pre prekonanie stresujúce obdobia

10.08.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Stres je väčšinou vnímaní v negatívnom svetle, i keď je prirodzene zabudovaný do našej ľudskej DNA. Spája sa totiž so strachom a ten nás dokáže poháňať aj cez veľmi náročné životné situácie. Stres však nie je prítomný iba pri nešťastných situáciách v živote, ale i pri tých radostných - čím je očakávanie nového súrodenca, nový partner a podobne, pretože ide o situácie, na ktorých nám priveľmi záleží. Je ho však potrebné korigovať a nájsť si svoj osobný “rituál”, ktorý ti pomôže ho zvládať.

 

Čo pomôže v boji proti stresovým udalostiam?

Komunikácia

AK máš po ruke priateľa alebo člena rodiny, neváhaj sa im zveriť. Problémy je v prvom rade potrebné pomenovať a prísť im na koreň. V tomto prípade môžete spoločne prebrať reálny zdroj stresua prípadne hľadať i riešenie. 

 

Pohyb 

Cvičíš, tancuješ, beháš alebo posilňuješ?Pohyb by mal byť základom každého živého organizmu na tejto zemi. Prirodzene prospieva nášmu zdraviu ale tiež mentálnej pohode. Ak sa práve nachádzaš v úzkostnej situácii, choď si zabehať. Fyzická aktivita ti pomôže vytlačiť negatívne myšlienky a môže ťa inšpirovať k riešeniam. 

 

Koníčky

Niektorým ľuďom zase vyhovuje uchýliť sa ku svojím koníčkom : ako napríklad čítať knihy, maľovať alebo písať denník. Prípadne môže pomáhať aj pravidelná meditácia. Po namáhavom športovom výkone sa môžeš ukľudniť - ľahnúť si a pustiť obľúbenú hudbu. 

 

Posledný tip: Môžeš si spraviť denný systém, v ktorom si presne poznačíš čas, kedy sa budeš venovť iba práci a kedy oddychu. Napríklad 45 minúť práce a 10 minút pauzu. Tento systém veľmi pomáha s proskrastináciou - kľudne si nastav aj budík, ktorý ťa bude upozorňovať na čas.

 

Hodnotenie

Nauč sa pracovať so stresom a uľahči si život
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma