Viete, že hračky nie sú len na zábavu?

Viete, že hračky nie sú len na zábavu?

Pomáhajú deťom sa aj niečo naučiť!

15.06.2021 | PoctiveSEO.sk | www.mamiee.cz

Deti milujú hračky, o tom nie je pochýb. Väčšina hračiek poskytuje deťom nie len hru, ale aj príležitosť niečo sa naučiť. Hračky zapájajú zmysly dieťaťa, podnecujú jeho fantáziu a povzbudzujú ho k interakcii s ostatnými deťmi.

 

Hračky pre najmenších

Kojenci túžia spoznávať a objavovať svet okolo seba. Každý nový tvar, farba, textúra, chuť a zvuk je pre nich zážitkom z učenia. Bezpečné a stimulujúce hračky pre najmenších ako hrkálky, hryzátka a hračky, ktoré robia hudbu, sú veľmi obľúbené a pomôžu im tak objavovať svoje zmysly. Hračky s kontrastnými farbami sú pre deti fascinujúce a stimulujú ich rozvíjajúce sa videnie.

 

S neskorším vekom prichádza aj doba objavovania, preto by hračky mali pomáhať s poznávaním rôznych tvarov. Ideálne sú aj motorické labyrinty alebo drevené vkladačky. Malé deti taktiež obľubujú hry, pri ktorých sa dajú na seba jednotlivé dieliky stavať. 

 

U detí v období od 1-3 roku dochádza k rozvoju hrubej motoriky a postupne sa zdokonaľuje aj jemná motorika prstov ako aj vývoj reči. V tomto veku deti radi navliekajú koralky, stávajú kocky, prevliekajú bábiky. Po 3. roku sa najradšej deti zabávajú rôznymi nástrojmi, čo môže mať veľký význam pre ich budúcu manuálnu zručnosť dieťaťa.

Jemná motorika je aktivita drobných svalov, kedy sa u deti prejavuje cit pre uchopovanie predmetov a zlepšuje sa manipulácia s predmetmi. Djeco ponúka široký výber hračiek, ktoré sú zamerané aj na jemnú a hrubú motoriku dieťaťa.

 

Hračky pre predškolské a školopovinné deti

Keď deti dosiahnu predškolský vek, začínajú sa učiť písmená, čísla a zdokonaľujú si jazykové znalosti. Existuje veľa hračiek, ktoré povzbudzujú tento typ procesu, od jednoduchých hlavolamov, abecedy až spoločenské hry, stavebnice a rôzne kreatívne sady. Veľa hračiek takto dokáže pripraviť deti na život malého školáka.

Hračky pre školopovinné deti

Deti, ktoré sú v škole, môžu svoje učenie doplniť zábavnými a vzdelávacími hračkami. Deti sa môžu pri hraní veľa naučiť. Bavia ich predovšetkým spoločenské hry, experimentovanie, pozorovanie a náučné hry. Počítanie si môžu precvičovať pomocou rôznych počítadiel. Ak sa s vašim dieťaťom hráte aj vy, je to skvelá príležitosť, ako môžete posilniť vás vzťah, učiť sa a zároveň, aj zabaviť deti

 

Hodnotenie

Viete, že hračky nie sú len na zábavu?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma