Ako sa používajú látkové plienky?

Ako sa používajú látkové plienky?

Kedysi boli látkové plienky jedinou možnosťou, potom dlhú dobu hrali prím pampersky.

01.06.2021 | PoctiveSEO.sk | www.plenkybobanek.cz

 Dnes majú maminy na výber a mnohé sa opäť vracajú práve k tým látkovým. Uvažujete nad nimi aj vy? V tom prípade vám pomôžeme zorientovať sa.

 

 

Ešte pred samotným výberom a kúpou je najlepšie naštudovať si čo-to o jednotlivých typoch plienok, a tak zistiť, čo sa najviac hodí do vašich plánov a predstáv. Zúžte svoj výber čo najviac a vytvorte si tzv. skúšobnú výbavu. Tak si budete môcť priamo pri používaní vyskúšať látkové plienky aj rôzne druhy pampersiek a uvidíte, čo vyhovuje vášmu bábätku najlepšie.

 

Nie je plienka ako plienka

 

V prípade látkových plienok je dôležité mať vždy dve vrstvy - absorpčnú a nepriepustnú. Výhodné je používať aj separačnú vrstvu, ktorej úlohou je oddeliť vlhkosť a nečistoty od plienky. Takéto separačné plienky po prebalení môžete vyhodiť a keďže sú rozložiteľné, nemusíte sa strachovať o vytváranie ďalšieho odpadu. Tak budete už len prať plienky bez tých najhorších nečistôt.

 

V úlohe nepremokavej vrstvy sú zvyčajne vrchné nohavičky, ktoré sa vyrábajú buď z funkčného polyuretánom laminovaného úpletu alebo filcu či vlny. Tie zvyčajne sedia dieťaťu od narodenia až po prípravu a nočník. Môžu sa používať na nohavičkové plienky, štvorcovými plienkami, ale aj na novorodenecké skladanie či nočnú plienku. Je možné si vybrať buď naťahovacie nohavičky, alebo nohavičky so zapínaním na suchý zips alebo patentky.

 

No a tou savou vrstvou je samotná plienka. Tu ale môžete naraziť na problém. Vyrábajú sa totiž v obrovskom množstve variantov a vzorov, no k základnému rozdeleniu patria štvorcové, nohavičkové a viacvrstvové plienky.

Samostatnú kategóriu tvoria špeciálne plienky, ktoré sa vyrábajú pre špeciálne potreby predčasne narodených detí. Bežné plienky pre novorodencov sú predčasniatkam príliš veľké a nespĺňajú základné požiadavky. Tieto špeciálne plienky sú vyrobené s ohľadom na tvar menšieho telíčka, vďaka čomu im poskytujú potrebný komfort a správny telesný vývin.

Hodnotenie

Ako sa používajú látkové plienky?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma