Top
4 dôvody, prečo sa v životopise nemá klamať

4 dôvody, prečo sa v životopise nemá klamať

Už si niekedy klamal v životopise?

30.05.2024 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Každý z nás musel so svojou kariérou nejako začať. Každý sa snaží pracovať v odbore, ktorý miluje a ktorému sa poriadne rozumie. Stále však existujú prípady, kedy sa o pozíciu zaujímajú iba tí, čo za ňou vidia iba finančnú odmenu.

 

Klamstvo v životopise môže mať viacero dôvodov – jedným z nich môže byť napríklad už spomínaná výplata, niekto iný sa prehodnotí.

 

Svoj životopis si väčšina adeptov „upravuje“ v časti silné vlastnosti– ako je napríklad trpezlivosť, zvládanie stresu a pod. Keďže tieto vlastnosti sa nedá presne odskúšať a sú skôr viditeľné v praxi, zamestnávateľ si ich všíma najmä potom. Tiež sa však dajú nájsť aj v technických zručnostiach, ako sú napríklad cudzie jazyky, znalosť programov alebo skúsenosti, ktoré by mohli pomôcť pri výkone tvojej práci.

Aj napriek tomu, že je za klamaním v životopise mnoho dôvodov, je tiež veľmi dôležité poznať ich dôsledky, ktorými sú:

 

 

Zamestnávateľ ťa prekukne už na pohovore

Niektoré firmy dokonca robia tzv. technické pohovory, kde priamo skúšajú uchádzača z jeho technických zručností s teda aj či je úroveň jeho kvalít skutočne taká, ako napísal do životopisu a motivačného listu.

 

Stres na pracovisku

Keďže sa už raz dostaneš do práce, ktorú si chcel, bude s tebou narábané tak ako si si napísal do životopisu – to znamená, že sa od teba bude očakávať presne toľko znalostí, koľko ich máš v životopise.

 

Čo ďalej?

Povedzme, že príde úloha, ktorú nebudeš vedieť vyriešiť- ako budeš postupovať potom? Je úplne logické, že nekvalifikovaní ľudia by sa niektoré miesta dostávať nemajú. Bude pre teba veľmi podstatné, aby tvoje klamstvo fungovalo ďalej, inak o prácu prídeš.

 

Už sa tam nezamestnáš

jedna vec je tá, že už sa na tom mieste nikdy nezamestnáš, no je možné, že ťa nebudú chcieť ani ostatné firmy. Ak si dostal padáka kvôli klamstvu (samozrejme, aj kvôli akémukoľvek inému dôvodu), tvoj budúci šéf sa to dozvie. Buď na pohovore dostaneš celkom obyčajnú otázku, ako: Prečo ste opustili svoje bývalé zamestnanie? Alebo radšej personalista priamo zavolá tvojmu bývalému šéfovi a opýta sa na tvoj výkon.

 

Zaujal ťa článok? Viac ich nájdeš na Brigada.sk Spravodajstvo.

Hodnotenie

4 dôvody, prečo sa v životopise nemá klamať
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma