Vrátia sa zamestnanci vôbec do kancelárií?

Vrátia sa zamestnanci vôbec do kancelárií?

Pandémia ovplyvnila všetky oblasti našich životov, nevyhla sa ani pracovným podmienkam

31.05.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Možno ľudia začali prehodnocovať i to, aký dlhý čas v práci vlastne trávia. Prácu z domu zamestnanci na začiatku pandémie príliš nechválili, naopak, domáce pracovné prostredie im prišlo až nevhodné.

Doba lockdownu trvala vyše roka,  takže sme si zvykli. Veľkým benefitom home-officu bola jeho flexibilita - pauzy sa dali skrátiť obľúbeným hobby, alebo ho tráviť s rodinou. Všetci si prispôsobili podľa neho denný režim a preto sa stal pre niektorých problém navrátiť sa do toho klasického: zavšasu ráno vstať, celý deň stráviť v práci a večer sa vrátiť a takto každý týždeň. Zamestnávatelia si to uvedomujú a preto prijali už dlhšie známy hybridný model pracovného režimu. 

 

Hybridný model pracovného režimu prepája home-office a klasický spôsob práce z pracoviska. Dodnes ho využívalo mnoho firiem, dokonca bol aktuálny aj počas pandémie. Veľmi za však zíde i v dobe po covide. Pravdepodobne, by mal zamestnancom uľahčiť navyknutie na pôvodné pracovné prostredie bez toho, aby pociťovali väčšie pocity úzkosti a stresu. 

 

Každá firma si môže zvoliť, aký štýl tohto modelu mu bude vyhovovať. Ako sme zmienili, ide o prepojenie práce z domu s osobným dochádzaním do práce. To znamená, že z týždňa si môžu zvoliť niekoľko dní, napríklad 2 alebo 3, v ktorých budú zamestnanci klasicky podľa pracovnej doby; ostávajúce dni by pracovali iba z domu. Prípadne môže nechať na home-office všetkých, okrem najzákladnejších a najdôležitejších osôb, ako napríklad manažérov a lídrov, ak by zamestnanec potreboval prekonzultovať nejaký problém, vedia sa spojiť online alebo priamo doraziť do práce. 

 

Hodnotenie

Vrátia sa zamestnanci vôbec do kancelárií?
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma