Ako si šplhnúť pri hľadaní práce

Ako si šplhnúť pri hľadaní práce

Už si vyskúšal online kurzy?

20.02.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Mnoho ľudí, aj počas pandémie, hľadá spôsob, ako vylepšiť svoj životopis. Možno uvažujú nad zmenou práce, možno sa chcú iba naučiť niečo viac. Tí, čo chcú využiť svoj voľný čas na niečo zmysluplnejšie, môžu vyskúšať spraviť si kurzy skrz internet. Toto sú tri spôsoby, ako ti môže online kurz pomôcť pri získaní novej práce:

 

Príjemný rozhovor

Pohovory nie sú iba predpísané otázky. Zamestnávateľ sa okrem základných údajov o tvojom vzdelaní a pracovných skúseností snaží tiež zistiť, kto si a o čo sa zaujímaš. Nehľadá iba niekoho, kto je špička v svojom odbore, ale aj niekoho, kto by sa hodil do tímu, aby sa vzťahy na pracovisku zbytočne nekomplikovali. Ak budeš mať v svojom životopise napríklad taký certifikát z kurzu môže poslúžiť, ako dobrá téma, cez ktorú ťa môže zamestnávateľ lepšie spoznať a zistiť, čo ťa baví.

 

Hodí sa do životopisu každý certifikát?

Síce sa vraví, že musíš dbať na nato, aby bol životopis čo najstručnejší a najvýstižnejší, ale to neznamená, že tam nemôžeš pridať aj certifikát z iného odboru, v akom si hľadáš prácu. Pokiaľ si svoj absolvovaný kurz vieš obhájiť a nájsť jeho uplatnenie aj v novej práci, tak ho tam pridať môžeš. Napríklad taký grafik, alebo iný umelecký odbor si môže pridať aj kurz z dejín umenia, pretože môže odtiaľ čerpať inšpiráciu.

 

Absolvovaným kurzom dokážeš, že ťa niečo zaujíma

Online kurzy majú mnoho pozitív, jedným z nich je aj to, že jednoducho vedia dokázať, že si ambiciózny človek a nemáš problém svoj voľný čas investovať do vzdelania.

 

Už máš za sebou nejaké online kurzy?

 

Hodnotenie

Ako si šplhnúť pri hľadaní práce
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma