Rozdiely medzi pracovnými zmluvami pre brigádnikov

Rozdiely medzi pracovnými zmluvami pre brigádnikov

Odpovedáme na najčastejšie otázky

27.02.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Každý mladí človek od svojich 15tich rokov môže brigádovať, podmienkou však je, že potrebuje mať ukončenú povinnú školskú dochádzku. Stretávame sa však aj s prípadmi, že osoby na materskej alebo rodičovskej dovolenke, prípadne aj dôchodcovia si chcú čo to privyrobiť. Otázkou ostáva, akým spôsobom môžu brigádovať a akú zmluvu im môže zamestnávateľ predložiť.

 

Celkovo sa zmluvy rozdeľujú na 3 typy:

Dohoda o brigádnickej práci študenta

Dohoda o vykonaní práce

Dohoda o pracovnej činnosti

 

Aké sú medzi nimi rozdiely?

 

Dohoda o brigádnickej činnosti študenta sa vzťahuje výlučne na študentov. Dnes je povolené odpracovať maximálne 2é hodín týždenne, avšak od minulého konca roka sa vedú debaty o tom, že by sa mohlo povoliť už aj 40. Každý takýto brigádnik však musí dbať na to, že každým novým školským rokov alebo semestrom potrebuje predložiť aj potvrdenie o aktuálnom štúdiu.

 

Dohoda o vykonaní práce, ako vyplýva z názvu, je ohraničená jednou pracovnou činnosťou. Ide napríklad o obloženie podlahy alebo kachličiek v kúpeľni. Povolených je odpracovať maximálne 350 hodín v kalendárnom roku. Aj napriek tomu, že ich môžeš mať vystavených viac, musí stále dodržiavať stanovený časový limit.

 

Dohoda o pracovnej činnosti nie je, na rozdiel od predošlej dohody, ohraničená začiatkom a koncom práce. Ide napríklad o brigády ako účtovník alebo ako čašník. Stanovený limit takejto brigády je max. 10 hodín týždenne. Práca je teda merateľná jej výsledkom, nie priamo prácou, ktorú spravíš.

 

Hľadáš celý článok s podrobným popisom? Nájdeš ho u nás na stránke Brigada.sk!

 

Hodnotenie

Rozdiely medzi pracovnými zmluvami pre brigádnikov
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma