Ako zabaviť deti na záhrade?

Ako zabaviť deti na záhrade?

Hranie sa a trávenie času vonku je dôležitou súčasťou detstva

24.07.2021 | PoctiveSEO.sk | tomido.cz

Hranie sa a trávenie času vonku je dôležitou súčasťou detstva. Aj keď v súčasnosti trávia deti väčšinu času pri televízore alebo video hrach, so správnym usporiadaním a vybavením záhrady, môžete deťom vytvoriť miesto v záhrade, ktoré bude nielen zábavné, ale aj nápomocné ich osobnému rastu.

 

Ak hľadáte spôsob, ako dostať svoje na slnko, ponúkame vám niekoľko tipov.

 

1. Pieskovisko

Pieskovisku sa potešia najmä mladšie deti. Vedeli ste, že v skutočnosti môže hra na pieskovisku pomôcť pri vývoji detí?Kopaním, plnením a tlačením piesku pomocou naberačiek a vedier si rozvíjajú svoje motorické a svalové schopnosti.

 

2. Detské hojdačky

Kto by nemal rad hojdanie? Hojdačky a kĺzačky sa môžu postarať o nezabudnuteľnú zábavu. Nezabudnite však hojdačku zavesiť na bezpečné miesto. Ak ju zavesíte na strom skontrolujte pevnosť dreva.

 

3. Dlažobné vozovky

Ak vaše deti milujú elektrické autíčka vytvorte im detský areál s vlastným dvorom. Pomocou betónových dlaždíc a trochou bielej farby na stredovú čiaru môžete vytvoriť cestu alebo diaľnicu po obvode záhradky pre deti.

 

4. Kempovanie na záhrade

Skvelým spôsobom, ako pripraviť deťom dobrodružstvo, ktoré si môže užiť celá rodina, je určite kempovanie. Nájdite na dvore miesto pre váš stan a vytvorte si vlastný záhradný prístrešok. Žiadny kemping sa však nezaobíde bez večerného ohňa, piknikového stola, špekačiek či marshmallow.

 

5. Lezecká stena

Horolezecké steny sú zábavným spôsobom, ako sa môžu aj staršie deti zabaviť. Môžete si kúpiť vopred pripravenú alebo si postaviť vlastnú stenu. Deťom však zabezpečte bezpečný povrch, do ktorého môžu spadnúť.

 

Pamätajte, že bezpečnosť je kľúčová. Bez ohľadu na to, aké nápady na záhradné ihriská máte, vždy myslite na bezpečnosť vašich detí. Aj keď budovanie dvorčeka vhodného pre deti si možno bude vyžadovať čas, plánovanie a trochu prerabania či realizáciu záhrady, vďaka spomienkam, ktoré si tam vaše deti vytvoria, sa to určite oplatí.

 

Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma