Ako zaboduješ na pohovore?

Ako zaboduješ na pohovore?

Základné rady, ako zvládnuť pohovor

20.11.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Prečítaj si pozorne inzerát

Čo vlastne zamestnávateľ chce? Skoro všetko nájdeš už v inzeráte, preto si ho musíš starostlivo prečítať. Síce sa v nich píše aj ohodnotenie, ale dôležitejšie je to, čo by od teba asi chcel. Najdôležitejšie informácie sa samozrejme dozvieš až na pohovore, ale inzerát ti napovie, či sa budeš pre túto prácu hodiť. Vďaka nemu si tiež môžeš prispôsobiť životopis, ktorý si vytvoríš - keďže každá práca vyžaduje niečo iné. Rovnako funguje aj tvorba motivačného listu - neodporúča sa posielať stále ten istý. 

 

Prečítaj si zaujímavosti o firme

Väčšinou je je potrebné študovať a naspamäť sa učiť celú históriu firmy. Dôležité je však vedieť aspoň niečo - pre prípad, že sa ťa zamestnávateľ opýta, čo ťa na nich zaujalo a podobne. Prípadne, aby si nahodil zaujímavú tému. 

 

Príprava na pohovor deň vopred

Hneď ako ti príde inzerát, mal by si začať premýšľať nad tým, ako sa naň pripraviť. Na internete nájdeš tie najzákladnejšie otázky, ktoré sa pri pohovoroch bežne používajú - správna odpoveď na ne celkom neexistuje, ale je dôležité myslieť na to, aby si povedal o sebe to najdôležitejšie - tvoje pracovné skúsenosti, svoje silné stránky atd. 

 

Oblečenie a účes

Ľudia sa tiež zamýšľajú nad otázkou oblečenia a účesu. Dôležité je pravidlo : menej je viac.  A držať sa jednoduchosti. Na pohovor sa neodporúčajú nijaké módne výstrelky alebo krikľavé farby. S účesom je to rovnako, stav radšej na overenú klasiku a pohodlie. 

 

Napokon rada na záver : nezabudni sa zapájať do pohovoru a prejaviť záujem. Hlavne neodpovedaj štýlom neviem. Pre bezvýchodiskové situácie je tu príprava a vďaka nej budeš presne vedieť, čo povedať. Pohovor nie je výsluch a zapojiť sa, prípadne sa niečo opýtať je aj slušnosť a známkou zaujatosti. 

Dúfame, že ti naše tipy na zvládnutie pohovoru pomohli. Držíme palce. 

 

Hodnotenie

Ako zaboduješ na pohovore?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma