Čomu sa vyvarovať pri písaní životopisu?

Čomu sa vyvarovať pri písaní životopisu?

Životopis je vstupná brána pre pohovor, treba na ňom zapracovať

30.11.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Už ťa štve, ako sa ti zamestnávateľ nikdy neozve? Chyba bude pravdepodobne v životopise.

Životopis je prvá vec, ktorá sa od teba dostane do rúk šéfa a ten musí na prvý pohľad vidieť, že je úplne v poriadku. Vďaka tomu ťa pozve aj na pohovor. Nečakaj a konaj, toto sú najčastejšie chyby pri písaní životopisu:

 

Obyčajný životopis

Životopis by nemal byť taký, ako každého iného, mal by v prvom rade odprezentovať tvoje pracovné skúsenosti a silné stránky. Ak skopíruješ životopis z vyhľadávača alebo doň začleníš iba otrepané formulky, bude vidieť, že strácaš originalitu. Nie je preto odveci zamyslieť sa nad svojimi pozitívnymi vlastnosťami a napísať, v čom si skutočne dobrý.

 

Príliš prehnaný dizajn

Naopak, niekto sa môže snažiť upútať skôr vizuálnou stránkou, než informáciami, ktoré sú v životopise zahrnuté. Výsledok je taký, že do životopisu sa zahrnie množstvo farieb, veľa štýlov písma a napokon je z toho chaos. Životopis by mal byť jednoduchý ale sofistikovaný – nie tuctový ale nie prehnaný. Jemná farebnosť nevadí, ale ak sa to preženie môže sa zo životopisu stať iba obyčajný gýč.

 

Gramatické chyby

O čo sa väčšina ľudí potkne pri písaní životopisu? Áno, klasicky známe gramatické chyby, ktoré sa do životopisu môžu vmiesiť komukoľvek. Preto je dôležité svoj životopis dobre po dopísaní skontrolovať.

 

Čistenie životopisu – alebo vynechávanie niektorých pracovných miest

Do životopisu by sa celkovo nemalo pridávať úplne všetko, predsa nie všetky pracovné skúsenosti môžu byť relevantné pre konkrétne miesto, o ktoré sa snažíš. Avšak je dôležité túto selekciu, a najmä sa to deje pri brigádach, dbať na veci, ktoré si sa tu mohol naučiť. Spomínané brigády zo strednej a vysokej školy ti mohli pomôcť prilepšiť si v komunikácií so zákazníkmi, pracovať v tíme a podobne.

 

Ako si na tom so životopisom ty? Našiel si si v ňom nejaké chyby? Ak hľadáš ďalšie rady pre pracovný pohovor nájdeš ich na našom portáli Brigada.sk!

Hodnotenie

Čomu sa vyvarovať pri písaní životopisu?
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma