Obed počas pracovnej doby je dôležitý, nevynechávajte ho

Obed počas pracovnej doby je dôležitý, nevynechávajte ho

Aj počas práce by ste si mali nájsť čas na jedenie a oddych

07.07.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Priveľa práce a stresu niekedy do každodenného života prinesie chaos a neporiadok. Avšak aj počas náročných dní je potrebvné nezabúdať na pravidelnú stravu. Jedlo je palivom pre celé telo aj mozog, bez neho sú ľudia viac podráždení a rýchlejšie sa vysilia. Jedlo je ešte dôležitejšie počas pracovnej doby. 

 

 

Obedňajšia pauza je na odpočinok 

Obedňajšia pauza je určená nie len na jedenie ale aj na oddych od práce. Mnoho ľudí, aby dohnali prácu, počas jedenia stále sedia za počítačom a snažia sa niečo urobiť. To s ani nedá nazvať pauzou. 

Obedňajšia prestávka je to vtedy, ak vstaneš od práce, porozprávaš sa s kolegami, prevetráš sa a hlavne sa v pokoji naješ.

 

 

Mozog pracuje neustále 

Mozog je orgán, ktorý je aktívny non-stop, to však neznamená, že vydáva ten istý výkon neustále. Aj mozog si potrebuje oddýchnuť a k tomu vám pomôže obedňajšia pauza. 

 

Keď je mozog unavený, človek cíti ťažkosť sa sústrediť a dlhodobejšie prichádza nízka výkonnosť. Cítite sa bez energie, vyčerpaný a máte zlú náladu? Zaveďte do svojho režimu pravidelné obedňajšie pauzy. 

 

 

Starostlivo vyberajte, aké jedlo si na obed dáte

Ak to s obedom preženiete alebo ste fanúšikom fast foodov je možné, že po obede sa budete cítiť istú chvíľu unavene alebo lenivo. 

 

Pokiaľ sa však kóme z jedla chcete vyhnúť, mali by ste si popredu naplnánovať, čo budete jest. Vyvarujte sa teda veľkému obsahu tuku alebo cukru v jedle. 

 

Vyberte si jedlo, ktoré je zdravé, vyvážené, obsahuje veľa živín a antioxidantov. 

 

 

Doprajte si odpočinok aj počas práce

V práci človek strávi väčšinu týždňa a preto je dôležité si vytvoriť režim aj v tomto prostredí. 

 

 

Obedňajšia pauza je čas, kedy by ste si mali dopriať pokoj, najesť sa a venovať sa chvíľu iba sebe. K práci sa následne vrátiťe a verte, že sa budete cítiť lepšie, budete sa lepšie sústrediť a budete mať viac energie.

 

Hodnotenie

Obed počas pracovnej doby je dôležitý, nevynechávajte ho
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma