Tipy ako deti oboznámiť s bezpečnosťou na cestách

Tipy ako deti oboznámiť s bezpečnosťou na cestách

Pomôžte deťom spoznať bezpečnosť na cestách, aby sa mohli bezpečne orientovať na cestách, priechodoch pre chodcov a parkoviskách

22.07.2021 | PoctiveSEO.sk | www.altima.cz

Buďte im príkladom

Vaše dieťa sa bezpečnosť na cestách ľahšie naučí, tým že bude sledovať vás a vaše správanie na cestách, preto, je dôležité mať nasledovné na pamäti:

Pred prechodom cez cestu zastavte, pozerajte sa a používajte priechody pre chodcov.

Križujte vždy na najbezpečnejšom mieste.

Ak prechádzate cez semafor, počkajte na zelený signál.

Najlepším tipom, ako pomôcť deťom naučiť sa bezpečnosti na cestách, je vždy im opísať, čo robíte zakaždým, aby vaše dieťa pochopilo, prečo je to dôležité.

Bezpečnosť pri nastupovaní a vystupovaní z vozidla

Pokiaľ je to možné, deti by mali nastupovať a vystupovať zo zadných dverí na chodník. Takto si vaše dieťa zvykne na to, aby vždy nastupovalo a vystupovalo z auta najbezpečnejšími dverami - tými, ktoré sú najďalej od premávky.

 

Chôdza a prechádzanie cez cesty

Pomôcť deťom rozvíjať ich vedomosti v oblasti bezpečnosti chodcov a bezpečnosti cestnej premávky môžete tým, že nimi budete veľa skúšať v praxi. Choďte s nimi na cesty, ukážte im, kde a prečo je bezpečné prechádzať cez cesty a podobne. Keď ste spolu na cestách alebo blízko ciest, môžete dieťaťu položiť jednoduché otázky, ktoré ho prinútia premýšľať o bezpečnosti na cestách:

Kde je najbezpečnejšie miesto na prechod cez túto cestu?

Čo musíš urobiť predtým ako prejdeš cez cestu?

Kedy je bezpečné prejsť cez cestu?

Aké zvuky počúvaš, keď prechádzaš cez cestu?

 

Bezpečnosť na cestách pri nepriaznivom počasí obzvlášť dôležitá. Vozidlá môžu veľmi často deti prehliadnuť, keď je šero, prší, sneží alebo je znížená viditeľnosť. Preto, nezabúdajte ani na svetlé a a jasné oblečenie, použiť môžete aj reflexne vesty, reflexné šnúrky a podobne. 

 

Malé deti a deti v predškolskom veku si možno ešte neuvedomujú, že autá sú nebezpečné. Autá môžu byt' tiché, pohybovať sa veľmi rýchlo alebo ich jednoducho prehliadnu. Pomôžte deťom pochopiť bezpečné zásady, aby ste predchádzali akýmkoľvek nehodám.

 

Hodnotenie

Tipy ako deti oboznámiť s bezpečnosťou na cestách
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma