Vieš, ako by si sa mal obliecť na pracovný pohovor?

Vieš, ako by si sa mal obliecť na pracovný pohovor?

Prvý dojem, hovorí sa, že je veľmi dôležitý a pri pracovnom pohovore to platí dvojnásobne.

06.06.2023 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Je preto nevyhnutné, aby ste na pohovor priniesli nielen svoje skúsenosti a osobnosť, ale aj vhodné oblečenie. Tým, že sa  na pohovore objavíte v primeranom outfite, preukazujete tým zamestnávateľovi alebo HR pracovníkovi záujem o prácu a ukazujete, že ste sa na pohovor riadne pripravili.

 

Je dôležité, aby ste sa pred pohovorom oboznámili s firemnou kultúrou a následne zvolili vhodný typ oblečenia. Všeobecne platí, že čím vyššiu pozíciu si snažíte získať, tým formálnejšie sa máte obliecť.

 

Čo je teda vhodné obliecť?

 

Pre mužov je jednoznačne najvhodnejší oblek. Pri výbere obleku je dôležité zvoliť jednofarebnú košeľu a vyhnúť sa vzorom, ak je oblek už sám osebe vzorovaný. Dôležité je tiež zladiť opasok a topánky - podľa pravidiel etikety by mali byť topánky rovnakej farby ako opasok. Napríklad, ak je opasok hnedý, vyberte topánky rovnakého odtieňa.

 

Pre ženy je výber trochu náročnejší. Môžete zvoliť sukňu, šaty alebo nohavice - akúkoľvek z týchto možností. Ak sa rozhodnete pre nohavice, mali by mať klasický strih a dĺžka sukne by mala byť minimálne po kolená.

Na vrch si môžete obliecť do vhodnú blúzku a skombinovať ju so sakom, kabátom alebo vhodnou bundou. Je dôležité vyhnúť sa vyzývavým výstrihom alebo blúzkam, ktoré sú príliš priesvitné. Bez ohľadu na teplotu by dámy nemali zabúdať na pančušky.

 

Pokiaľ ide o topánky, zvoľte jednoduchší dizajn s uzavretou špičkou. Ak zvolíte topánky s podpätkom, je vhodné aby mali strednú výšku. Balerínky sú tiež dobrou alternatívou v prípade kostýmu alebo nohavíc.

 

Čo by ste nemali robiť na pohovore?

 

Určite by ste mali dbať o svoj vzhľad a prísť na pohovor upravení, učesaní prípadne decentne namaľovaní.  Oblečenie by malo byť vyžehlené, čisté a neotrhané. 

 

No a najlepší dojem aj tak urobíš, ak budeš sám sebou.

 

Hodnotenie

Vieš, ako by si sa mal obliecť na pracovný pohovor?
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma