Zručnosti a silné stránky v životopise

Zručnosti a silné stránky v životopise

Aké silné stránky a zručnosti do životopisu pridať alebo nepridať?

25.11.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Životopis je jeden z najdôležitejších dokumentov pri hľadaní práce. Ide o prvý kontakt so zamestnávateľom, takže musí byť informatívny, stručný a čo najlepšie odprezentovať silné stránky a zručnosti. 

 

Zručnosti a silné stránky 

Každý zamestnávateľ je zvedavý, čím môžete do fungovania ich spoločnosti prispieť a v čom naozaj vynikáte. Preto by sa kolónky Zručnosti a Silné stránky nemali v nijakom životopise vynechávať. 

Soft skills sú mäkké zručnosti a väčšinou sa zapisujú v životopise ako silné stránky. Je to napríklad:

 

- Empatia

- Kritické myslenie

- Analytické myslenie

- Spoľahlivosť

- Kreativita a pod.

 

Hard skills sa bežne zapisujú pod zručnosti, dajú sa naučiť, sú merateľné a jednoducho ťa z nich zamestnávateľ môže preskúšať. Sú to napríklad: 

 

- Programovacie jazyky

- Grafické jazyky

- Maľovanie

- Strojopis

- Analýza dát a pod. 

 

Zručnosti, ktoré do životopisu nepatria

 

Zručnosti, ktoré sa nehodia k práci, o ktorú sa zaujímaš

V prvom rade si dôkladne prečítaj pracovný inzerát a v ňom požiadavky na zamestnanca. Zamestnávateľ väčšinou napíše, čo presne čakáva. Následne si zapíš svoje silné stránky a zručnosti a vyber do životopisu iba tie, ktoré sa k danej pozícií hodia. Je zbytočné životopis prepĺňať informáciami a kaziť tak celkový dojem. 

 

Zručnosti, ktoré neovládaš

Niekedy sú ľudia príliš zúfalí a snažia sa za každú cenu zaujať. V životopise by sa ale klamať nemalo, zbytočne si tým narobíš problémy. Zamestnávateľ si tvoje zručnosti dokáže overiť ihneď na pohovore alebo neskôr na pracovisku. Vyhni sa problémom a zapíš do životopisu iba tie vlastnosti a zručnosti, ktoré naozaj ovládaš. 

 

Do každej práce by sa mal posielať unikátny životopis. Zamestnávateľ nemusí zaujímať celá história tvojich zamestnaní, skôr sa bude pýtať na to, v čom vynikáš a aké máš skúsenosti a prax v odvetví, v ktorom sa orientuje ponúkaná práca. 

Políčka Zručnosti a Silné stránky sú v životopise veľmi dôležité sekcie, ktoré by si nemal vynechávať a veľmi pozorne doplniť. 

 

Hodnotenie

Zručnosti a silné stránky v životopise
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma